Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veriliyor

Siyasi tansiyon giderek yükseliyor. Hemen her şey siyaset malzemesi yapılıyor. Miting meydanlarında yapılan bazı açıklamalar şaşırtıyor. Liderini dinlemek, alkışlamak için gelenler, söyleneni hep doğru...

Siyasi tansiyon giderek yükseliyor. Hemen her şey siyaset malzemesi yapılıyor. Miting meydanlarında yapılan bazı açıklamalar şaşırtıyor. Liderini dinlemek, alkışlamak için gelenler, söyleneni hep doğru kabul ediyor. Miting bittiğinde birbirlerine soruyorlar, “Böyle denildi ama gerçekten öyle mi?” diye.

Bazı bilgileri öğrendiğimizde, Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgiler verildiği izlenimi edindim. Kuşkusuz Cumhurbaşkanı her konuyu derinlemesine bilmeyebilir. Örneğin kendisine “Şırnak’a doğalgaz götürdük” bilgisi verildiyse, Şırnaklıların şimdi “Düğmeyi çevirince ısındığını” tahmin eder.

ŞIRNAKLI ÖYLE ŞAŞIRDI Kİ

Bölücü terör örgütünün kuruluş yıllarından beri öncelikli hedeflerinden birisi Şırnak’ı “Kurtarılmış bölge” yapmaktı. Nitekim 1993 yılında ili ele geçirmek isteyen teröristlerle günlerce süren çatışmalar oldu.

Tabii yıllar geçince bazı şeyler unutuluyor. Ama Şırnaklı, Cizreli, Silopili, Nusaybinli terör örgütünden çok çekti. Devletimiz yaraları sarıyor ve bu kapsamda yıkılan, harabeye dönen evlerin yerine daha sağlıklı konutlar yapılıyor.

Devlet milyonlarca lira harcarken, o yöremize doğalgaz da getirir, dağıtır. Danışmanlarının hazırladığı konuşma metnini Cumhurbaşkanı Şırnak’ta okurken şöyle der:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine “yap-boz” dönemi 22 Mayıs 2019 | 465 Okunma Soylu’yu kim yanıltıyor? 21 Mayıs 2019 | 1.785 Okunma Savunma sistemini böyle engelliyorlar 19 Mayıs 2019 | 455 Okunma Bakanın sözü havada kalıyor 17 Mayıs 2019 | 505 Okunma Allah, kimin belasını versin? 15 Mayıs 2019 | 1.077 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar