CHP milletvekillerine getirilen yasak

Yaz dönemi CHP Milletvekilleri için “tatil” değil çalışmayla geçti. Milletvekilleri yalnız seçim bölgelerine değil, özellikle milletvekili çıkaramadıkları illere de toplu olarak gitti. Bazen...

Yaz dönemi CHP Milletvekilleri için “tatil” değil çalışmayla geçti. Milletvekilleri yalnız seçim bölgelerine değil, özellikle milletvekili çıkaramadıkları illere de toplu olarak gitti. Bazen işyerlerinde, bazen tarlada vatandaşla birlikte oldular. Dertlerini dinlediler, çözüm önerilerini anlattılar.

Bazı milletvekilleri tabana dönük politikaları nedeniyle pek zorlanmayacak. Örneğin Elazığ’da CHP’nin tam 41 yıl milletvekili olmamıştı. Bunu Gürsel Erol kırdı. Kentinin sorunlarını her fırsatta TBMM’ye taşıdı, bir ayağı da her zaman ilinde oldu. Bugün CHP Grup toplantısı Elazığ’da yapılacak. Bu Elazığlılar’ın sorunlarını anlatmaları için de bir fırsat.

ÖNSEÇİM YAPILACAK MI?

CHP’de milletvekillerine, gelecek seçimde “ön seçim” yapılacağı bilgisi fısıldandı. Bu yüzden milletvekilleri yalnız halkla değil, parti teşkilatlarıyla da iyi ilişkiler kurmak durumunda. Gelecek seçim milletvekillerinin seçilecek sırada yer bulması da sancılı olacak. Ama çalışan ve taban politikası yapanları fazla etkilemeyecek.

Ağustos ayında CHP’nin Erzurum’da yapılacak grup toplantısına gidecek 120 milletvekilinin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider 01 Şubat 2023 | 2.754 Okunma 6’lı masanın, saray planı 31 Ocak 2023 | 1.198 Okunma 100 yılda Cumhurbaşkanlarımızı nasıl seçtik? 29 Ocak 2023 | 207 Okunma SADAT’ın yerini başka şirketler mi alıyor? 27 Ocak 2023 | 1.208 Okunma Yüksek Seçim Kurulu için “Nafile Turlar” 25 Ocak 2023 | 825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar