Bu eylemin özeti: Tavşan çok iz bıraktı

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (16.11.2022)''Bu eylemin özeti: Tavşan çok iz bıraktı'' başlıklı yazısı.

Bölücü terör örgütü PKK, ilk canlı bomba eylemini 30 Haziran 1996’da Tunceli merkezde düzenlenen bayrak töreninde gerçekleştirdi. Askerlerin arasına dalan hamile görünümlü kadın terörist Zeynep Kınacı, kendisini patlattı. 8 askerimiz şehit oldu, 29 askerimiz de yaralandı.

Büyük yankı uyandıran bu eylemden sonra, örgüt benzer eylemleri sürdürdü. Son canlı bomba eylemini de 26 Ekim’de Mersin Polisevi önünde gerçekleştirdi. Canlı bomba olacak teröristlerin seçimi de ilginç oluyor. Geçmişte ailesinden büyük kayıplar verenler intikam amacıyla canlı bomba olurken, örgüt, kurtulmak istediği, kendileri için sorunlu gördüğü militanlarını “Milli kahraman olacaksın”, “Heykelin dikilecek” diye ikna ediyor.

EYLEMDEN SONRA

Suriyeli terörist 23 yaşındaki Ahlam Albashır, sınırımızdan kaçak olarak giriş yapıyor, aradan 4 ay geçmesine rağmen yakalanmıyor. Kim bilir ülkemize bu yolla kaç bin kişi geldi? Bunların yakalanmaması başlı başına bir güvenlik zafiyetidir. Eylem olduktan sonra yakalarsın yakalamasına ama önemli olan eylem yapılmadan önce önlenmesidir.

Terörist ve onunla bağlantılı olanların eylemden önce mi yoksa sonra mı yaptığı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O konuşmaları Akşener mi istiyor? 29 Kasım 2022 | 7 Okunma Sağlıkta ilginç hikayeler 27 Kasım 2022 | 462 Okunma Süper ligdeki kent, “sürgün yeri” oldu 25 Kasım 2022 | 495 Okunma Gizlilik olmazsa başarı olmaz 23 Kasım 2022 | 326 Okunma İçişleri Bakanı, Kılıçdaroğlu’ndan böyle intikam alıyor 22 Kasım 2022 | 1.445 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar