Allah, kimin belasını versin?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, cuma günü Çubuk Adliyesi’ne gidip yeni bir dilekçe verdi...

Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde yaşananlar için “Öldürmeye teşebbüs”, “Genel Başkan’ın hürriyetini tehdit”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Kasten yaralama ve hakaret”, “Mala zarar verme”, “Partililerin siyasi haklarının kullanılmasının engellenmesi” suçlarının işlendiğini belirtip şüphelilerin serbest bırakılmasıyla ilgili kararın gözden geçirilmesini istedi.
Akkuzulu Köyü’nde 2 saate yakın sığınılan evden çıkarılmayan Kılıçdaroğlu, sonunda zırhlı araç “Ejder”e bindirilmişti. Yolda giderken, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden bir yetkili, Genel Başkan’a aracın özelliklerini anlatıyordu. Kılıçdaroğlu’nun bu araçla ilgili de bilgilere önceden sahip olduğu anlaşıldı. Özellikle mayın patlamasına karşı bu araçlar güçlendirilmişti. O günün en iyi haberiydi.

BİN TÜRLÜ BELA

Seçim döneminde, CHP Genel Başkanı’na yönelik iftiraların başında, CHP’nin PKK ile iş birliği yaptığı iddiası geliyordu. Halkı bu yalana inandırdılar. Sığındığı eve gelen kadın, “Bunlar hep neden oluyor biliyor musun? Siz PKK ile iş birliği yaptığınız için oluyor” dediğini ifadeden öğreniyoruz. Kılıçdaroğlu, PKK ile iş birliği içinde oldukları eleştirilerine “Ben, PKK ile birlikte hareket ediyorsam Allah bin türlü belamı versin. Yok değilse, bunu söyleyenlerin Allah bin türlü belasını versin” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediye Başkanlarından 8 istek 03 Haziran 2020 | 2.081 Okunma O gece, eşiyle vedalaşıp adliyeye gitti 02 Haziran 2020 | 4.404 Okunma Başbakanlıkta uyuyan DARBECİ GENERAL 01 Haziran 2020 | 9.983 Okunma Belediyelerde “Çalışmaları engelleyin” talimatı 31 Mayıs 2020 | 2.418 Okunma İşte, Davutoğlu'nun söylediği MİT yazısı 29 Mayıs 2020 | 12.052 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar