Allah, kimin belasını versin?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, cuma günü Çubuk Adliyesi’ne gidip yeni bir dilekçe verdi...

Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde yaşananlar için “Öldürmeye teşebbüs”, “Genel Başkan’ın hürriyetini tehdit”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Kasten yaralama ve hakaret”, “Mala zarar verme”, “Partililerin siyasi haklarının kullanılmasının engellenmesi” suçlarının işlendiğini belirtip şüphelilerin serbest bırakılmasıyla ilgili kararın gözden geçirilmesini istedi.
Akkuzulu Köyü’nde 2 saate yakın sığınılan evden çıkarılmayan Kılıçdaroğlu, sonunda zırhlı araç “Ejder”e bindirilmişti. Yolda giderken, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden bir yetkili, Genel Başkan’a aracın özelliklerini anlatıyordu. Kılıçdaroğlu’nun bu araçla ilgili de bilgilere önceden sahip olduğu anlaşıldı. Özellikle mayın patlamasına karşı bu araçlar güçlendirilmişti. O günün en iyi haberiydi.

BİN TÜRLÜ BELA

Seçim döneminde, CHP Genel Başkanı’na yönelik iftiraların başında, CHP’nin PKK ile iş birliği yaptığı iddiası geliyordu. Halkı bu yalana inandırdılar. Sığındığı eve gelen kadın, “Bunlar hep neden oluyor biliyor musun? Siz PKK ile iş birliği yaptığınız için oluyor” dediğini ifadeden öğreniyoruz. Kılıçdaroğlu, PKK ile iş birliği içinde oldukları eleştirilerine “Ben, PKK ile birlikte hareket ediyorsam Allah bin türlü belamı versin. Yok değilse, bunu söyleyenlerin Allah bin türlü belasını versin” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıda 5 yıl önce, 5 yıl sonra 18 Ağustos 2019 | 2.714 Okunma 1 milyon 980 bin liranın hesabını versin 16 Ağustos 2019 | 4.232 Okunma Türkiye nereye gidiyor? 14 Ağustos 2019 | 366 Okunma İşte rant talanının bilançosu 13 Ağustos 2019 | 1.744 Okunma İki komutandan uyarı: İkili oynar, kural tanımaz 11 Ağustos 2019 | 3.081 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar