ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sözlü sorulamıyor yazılıya da cevap yok

30 Ağustos Zafer Bayramı günü, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın elektronik ekranlarında “30 Ağustos Zafer Bayramı” yerine “15 Temmuz Destanı” yazılmıştı .

Saygı Öztürk
Saygı Öztürk Sözcü Gazetesi
26 Eylül 2018 | 4.1 K

30 Ağustos Zafer Bayramı günü, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın elektronik ekranlarında “30 Ağustos Zafer Bayramı” yerine “15 Temmuz Destanı” yazılmıştı. İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, bu durumu “Şanlı tarihimizi hiçe saymak, her anına, her saniyesine ayıp etmek” olarak niteledi. Aradan bir ay geçti. Bedri Yaşar’a bu açıklamalarından sonra, “Hayır, 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı günü, elektronik ekranlarda 15 Temmuz Destanı yazılmadı” diye kendisini bilgilendiren olup olmadığını sorduğumda, bilgi veren olmadığını söyledi.

SORUMLUSU YOK MU?

15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimi yaşandı.  250 polis, asker, vatandaşımız şehit edildi.  TBMM bombalandı. Emniyet binaları neredeyse yerle bir edildi. Darbe girişimi asker, polis ve halkın işbirliğiyle boşa çıkarıldı. Tam bir destan yazıldı. Bugünü unutmak, unutturmamak gerekiyor. Unutturmamakta her yere “15 Temmuz Destanı” yazmakla olmuyor. O dönem meydanlara konulan bu yazılar olduğu yerde duruyor. Oysa her 15 Temmuz öncesi konulsa daha anlamlı olur.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER