Nazi Almanya’sından AKP Türkiye’sine

Dikkatli bakanlar; AKP hükümetlerinin Türkiye’de yaptıkları ile Nazilerin Almanya’da yaptıkları arasında kuvvetli bir bağ olduğunu görürler. Önce faşist (Nazi) lider Adolf Hitler ve adamlarının...

Dikkatli bakanlar; AKP hükümetlerinin Türkiye’de yaptıkları ile Nazilerin Almanya’da yaptıkları arasında kuvvetli bir bağ olduğunu görürler. Önce faşist (Nazi) lider Adolf Hitler ve adamlarının yaptıklarının bir kısmını hatırlayalım:

Nazi Almanya’sında eğitimin ana işlevi; gençlerin, Führer denilen Hitler’e yürekten bağlı birer Nazi destekçisi olarak yetişmesini sağlamaktı. Bu doğrultuda, anaokulu müfredatından üniversiteye kadar derslerin içeriği Nazi ideolojisine göre şekillendirildi.

Kız öğrenciler iyi birer eş ve anne olmak üzere eğitiliyordu. 1934 Ocak ayında üniversitedeki kız öğrenci sayısını yüzde 10 ile sınırlayan bir yasa kabul edildi. Böylelikle kız öğrenciler okumak yerine evlenmeleri ve çocuk doğurmaları için teşvik edildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Rusya çatışmasında yeni aşama 12 Ocak 2018 | 324 Okunma AKP, ‘Paralel Hukuk’ üretiyor 11 Ocak 2018 | 291 Okunma Nazi Almanya’sından AKP Türkiye’sine 10 Ocak 2018 | 354 Okunma Sakın ha! 05 Ocak 2018 | 334 Okunma Ahlaksızların yılı 04 Ocak 2018 | 307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar