Milli Düşmanlık Bakanlığı

Bu bakanlığı o hale getirdiler ki, ona “Devleti içten yıkma bakanlığı”, “Devletin altını oyma bakanlığı”, “Milleti birbirine düşman etme bakanlığı”, “Türk...

Bu bakanlığı o hale getirdiler ki, ona “Devleti içten yıkma bakanlığı”, “Devletin altını oyma bakanlığı”, “Milleti birbirine düşman etme bakanlığı”, “Türk milletini Araplaştırma bakanlığı, “IŞİD militanı yetiştirme bakanlığı”, “Cumhuriyet değerleri ile savaş bakanlığı” da diyebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na son çiviyi eğitimle hiç ilgisi olmayan İsmet Yılmaz çaktı. Bay Yılmaz, lideri olan Erdoğan’ın milli eğitimi kökten yıkarak yerine Arapçı-ümmetçi-şeriatçı bir model kurma projesinin koordinatörü olarak o koltuğa oturtuldu. O da yanına IŞİD kafalı sözde eğitimcileri alarak Türk milli eğitiminin çağdaş, laik, demokratik ders çizelgesini değiştirtti. Koltuğuna oturduğu devleti kuran liderlerin üstünü çizdirmek için ders konularını değiştirtti.

Sokaklarda IŞİD kafalı yobaz takımı Atatürk heykellerine saldırırken gücünü işte bu bakanın eğitimde yaptıklarından aldı. AKP’li belediyeler, bu cihatçı saldırgan zihniyeti mahallelere yaymak için var güçleriyle uğraştılar, uğraşıyorlar. Diyanet İşleri bu IŞİD zihniyetini yaymak için Kuran kurslarını dibine kadar kullanıyor. Camilerimiz tarihte bir eşi daha görülmemiş ölçüde siyasallaştırıldı ve bir partinin propaganda merkezlerine çevrildi. İmanın yerini siyaset aldı... AKP için çalışmak Allah için çalışmak gibi sunuldu, sunuluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Rusya çatışmasında yeni aşama 12 Ocak 2018 | 303 Okunma AKP, ‘Paralel Hukuk’ üretiyor 11 Ocak 2018 | 284 Okunma Nazi Almanya’sından AKP Türkiye’sine 10 Ocak 2018 | 342 Okunma Sakın ha! 05 Ocak 2018 | 324 Okunma Ahlaksızların yılı 04 Ocak 2018 | 288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar