İslam Birliği hiç olmadı

Müslümanlığı bir kurtuluş kapısı gibi gösteren tutucuların ağzından düşmeyen İslam kardeşliği veya İslam birliği; tarih içinde bir masaldan başka şey olmadı....

Müslümanlığı bir kurtuluş kapısı gibi gösteren tutucuların ağzından düşmeyen İslam kardeşliği veya İslam birliği; tarih içinde bir masaldan başka şey olmadı. Düşünün ki İslam’ın altın çağı gibi gösterilen 4 Halife döneminde bile oluk oluk Müslüman kanı akıtıldı. Bu dört halifeden üçü; yani Ömer, Osman ve Ali, karşı fikirdeki Müslümanlar tarafından öldürüldüler.

Sonraki yüzyıllarda ortaya çıkan İslam devletleri, diğer İslam devletlerini kâfir gibi göstererek üstüne saldırmış, kan akıtmışlardır.

UYGARLIĞIN DIŞINA DÜŞMEK

Bugünkü İslam dünyasının manzarası, İslamcı şairimiz Akif tarafından yerden yere vurulan yüz yıl önceki manzaradan pek iyi değildir. Bilimsel ve teknolojik eğitimi bıraktığı için Müslüman dünyası uygarlık yarışından kopmuştur. Yoksulluk, diktatörlük, çatışmalar ve cehalet Müslümanları, dünyanın en geri topluluğu haline getirmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Rusya çatışmasında yeni aşama 12 Ocak 2018 | 303 Okunma AKP, ‘Paralel Hukuk’ üretiyor 11 Ocak 2018 | 284 Okunma Nazi Almanya’sından AKP Türkiye’sine 10 Ocak 2018 | 342 Okunma Sakın ha! 05 Ocak 2018 | 324 Okunma Ahlaksızların yılı 04 Ocak 2018 | 288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar