Bahçeli, gizli ortağına yalancıktan kızıyor

Devlet Bahçeli’nin AKP iktidarları dönemindeki grafiğine bir bakın şunu göreceksiniz: Normal dönemlerde atıp tutsa da AKP Lideri Erdoğan ne zaman sıkışmışsa Bahçeli yardımına...

Devlet Bahçeli’nin AKP iktidarları dönemindeki grafiğine bir bakın şunu göreceksiniz: Normal dönemlerde atıp tutsa da AKP Lideri Erdoğan ne zaman sıkışmışsa Bahçeli yardımına koşmuştur. 
Erdoğan’ı seçilmiş padişah yapan referandumda evet demesinin sebebi de budur. Bu görev ona ABD tarafından MİT üzerinden verilmiştir. Bunun kanıtı da Amerikan BOP belgelerinde dolaylı olarak yer almıştır. 1 Mart 2003’te TBMM’de o ünlü işgal tezkeresi reddedilince ABD yeni bir plan yaptı. Bu planın temelinde, Türkiye’deki köklü ve güçlü partilerin AKP’ye destek olacak hale getirilmesi vardı.
MHP Bahçeli ile, CHP Kılıçdaroğlu ile bu çizgiye getirildi. (Ayrıntılarını Kaynak Yayınları'ndan çıkan “Muaviye’den Erdoğan’a DİN VE SİYASET” isimli çalışmamda gösterdim.)


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Rusya çatışmasında yeni aşama 12 Ocak 2018 | 243 Okunma AKP, ‘Paralel Hukuk’ üretiyor 11 Ocak 2018 | 255 Okunma Nazi Almanya’sından AKP Türkiye’sine 10 Ocak 2018 | 283 Okunma Sakın ha! 05 Ocak 2018 | 299 Okunma Ahlaksızların yılı 04 Ocak 2018 | 234 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar