CHP köşeye fena sıkıştı!

Altılı masanın aday belirleme problemi gün geçtikçe derinleşiyor.Bir tarafta uzun süreden beri adaylığını fiilen açıklayan CHP lideri, diğer tarafta altılı masanın diğer ortaklarının...

Altılı masanın aday belirleme problemi gün geçtikçe derinleşiyor.

Bir tarafta uzun süreden beri adaylığını fiilen açıklayan CHP lideri, diğer tarafta altılı masanın diğer ortaklarının seçilebilecek aday genellemesi var.

Aslında seçilebilir aday profili sadece diğer ortaklarda değil CHP çevrelerinde de önemsenen bir husus.

CHP'nin kurumsal yapısı, genel başkanı doğal aday olarak görüyor olsa ve hatta genel merkezin odağındaki isimler adayımız genel başkanımızdır diye açıkça ilan etseler de, CHP'yi destekleyen kimi çevreler genel başkanın adaylığına çok da sıcak değiller!

CHP içinde İBB başkanını aday görmek isteyen ciddi bir ekip olmasına rağmen, CHP genel başkanı, belediye başkanlarının adaylığına karşı durarak kapıyı sıkıca kapatmış ve elini bir hayli güçlendirmişti.

Hatta son Karadeniz seyahati sebebiyle İBB başkanının balonunu parti içinde patlatarak ileriye doğru bir adım daha atmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3 Temmuz'un hatırlattıkları! 03 Temmuz 2022 | 52 Okunma Çiftçilerin durumu hiç de öyle değil! 28 Haziran 2022 | 730 Okunma Ömrünü Kuran'a adamış ihlaslı bir Müslümandı! 26 Haziran 2022 | 502 Okunma Beşşar'ın tuzağı! 21 Haziran 2022 | 651 Okunma CHP, eskisinden beter! 19 Haziran 2022 | 489 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar