Yıllık İzin Hakkına Dikkat!

Mevsim itibariyle çalışanlar yıllık izin kullanmaya başladı. Haliyle bu dönemlerde sorular da hep yıllık izinle ilgili oluyor.  Bizde bu nedenle okur sorularına cevap vermiş...

Mevsim itibariyle çalışanlar yıllık izin kullanmaya başladı. Haliyle bu dönemlerde sorular da hep yıllık izinle ilgili oluyor. 

Bizde bu nedenle okur sorularına cevap vermiş olalım. 

Çalışanların en önemli haklarından birisi de yıllık izin hakkıdır. Çalışan işçinin daha verimli veya aynı seviyede çalışmasını devam ettirebilmesi için, belli bir süre dinlenmesi gereklidir. 

İş Kanunu’nda da yıllık izin ayrıca korunmuş ve düzenlenmiştir. Buna göre, İşyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl çalışmış olan işçilere yıllık ücretli izin verilir. En önemli kural ise, çalışanın talebi bile olsa yıllık ücretli izin hakkından vazgeçilemez. 

Anayasa çalışanların dinlenme hakkına sahip olduklarını, ücretli hafta ve bayram tatili ile &

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vergi barışı gelecek mi? 14 Temmuz 2020 | 2.048 Okunma Yüksek emekli maaşında “ABO'ya” dikkat! 10 Temmuz 2020 | 1.777 Okunma Yüksek emekli maaşı almak için ne yapılmalı! 07 Temmuz 2020 | 2.290 Okunma Kimlik bildirimine elektronik ayar geldi 03 Temmuz 2020 | 1.865 Okunma Kısa çalışmaya uzatma geldi 30 Haziran 2020 | 1.783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar