Beklenen torba yasa çıktı

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Sayın...

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek.

Torba Yasada bir çok kesimi ilgilendiren konular var. Buna göre önemli değişiklikler aşağıdaki şekilde olacak:

DOĞALGAZ, ISINMA VE ELEKTRİK YARDIMI

Daha önce de bu köşede dile getirdiğim doğalgaz, ısınma ve elektrik yardımı ile hem çalışanlara ekonomik destek verilmiş olacak ve hem de uzaktan çalışma da evden çalışan personele ısınma elektrik yardımı ödemesi imkanı sağlanacak.

İşverenlerce çalışanlarına Haziran 2023 dönemi sonuna kadar ödenecek ''doğalgaz, ısınma ve elektrik yardımı'' adı altındaki ilave ödemelerin 1000 TL'ye kadarlık kısmı vergi ve primden muaf tutulacak, yalnızca damga vergisi kesilecek.

YEMEK YARDIMI

İşverenl

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SGK borçlanmalarında vergi avantajı var mı? 27 Ocak 2023 | 438 Okunma Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 51 Okunma Yeni yılda SGK emzirme ödeneği ne kadar oldu? 17 Ocak 2023 | 72 Okunma Memur ve emekliye zam, kıdem tazminatı tavanına artış 13 Ocak 2023 | 664 Okunma İşsizlik ödeneği ne kadar arttı 10 Ocak 2023 | 49 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar