Su gibi aziz

Suyu “silah gibi” kullanmak, savaşta bile insanlık suçudur. Bolu Belediye Başkanı, Suriyeli mültecileri yıldırıp Bolu’dan kaçırtmak için suyu onlara 10 kat daha pahalı satacağını...

Suyu “silah gibi” kullanmak, savaşta bile insanlık suçudur. Bolu Belediye Başkanı, Suriyeli mültecileri yıldırıp Bolu’dan kaçırtmak için suyu onlara 10 kat daha pahalı satacağını söylüyor. Tevekkeli Kılıçdaroğlu “Sizi Suriye’ye kısa sürede geri göndereceğim” deyip duruyor... “Nasıl gönderecek, hangi yöntemle” diye ben de düşünüp duruyordum. Şimdi anlaşıldı.

- Bolu taktiğiyle.

*

Anlaşılması gereken bir nokta daha vardı... Kılıçdaroğlu mültecileri davul zurna’yla göndereceğini özellikle belirtiyordu. Ben de düşünüp duruyordum, “Neden davul zurna’yla” diye. O da anlaşıldı. Meğer “Suriyeliler giderse Türk Ekonomisi batarmış.” E madem batar, öyleyse bunu kutlamak lazım. Yani o sebeple davul zurna.

Biz burada tam bunlara dalmışken, bir de ne görelim: Atı alan her Afgan, İran’ı geçip bizim sınıra dayanıyor. Yahu İran, bir baştan bir başa 3 bin km... O 3 bin km içinde bunlara kimse sormuyor mu “Nereye hemşerim” diye... Demek ki sormuyor.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taze oy 18 Eylül 2021 | 148 Okunma Hayırdır 17 Eylül 2021 | 235 Okunma Benziyorlar! 16 Eylül 2021 | 221 Okunma Masal gibi 15 Eylül 2021 | 111 Okunma Envanter 14 Eylül 2021 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar