Sözün kısası

Konuya hiç girmedim. Çünkü bu ‘sözde’ kelimesini hiç sevmem. Ama yine de o meşhur kural’a uyarak “sözü kim söylemiş” ben önce dönüp ona bakarım. Baktım. Ve işte bu sebeple de...

Konuya hiç girmedim. Çünkü bu ‘sözde’ kelimesini hiç sevmem. Ama yine de o meşhur kural’a uyarak “sözü kim söylemiş” ben önce dönüp ona bakarım. Baktım. Ve işte bu sebeple de konuya hiç girmedim. Girmem de.

Cemal Gürsel’e bile “Sözde Cumhurbaşkanı” diyen olmadı.

‘Militan’ kelimesine gelince. Bazısı bunu hakaret sayar, bazısı da iltifat. O kadarına karışamam. Futbol kulüplerinin militanları vardır, siyasi partilerin militanları vardır, hatta bazı derneklerin canla başla çalışan militanları vardır. Normaldir. Bunların hiçbiri ‘militan’ lafından rahatsız olmazlar. Neden? Çünkü hiçbirinin cebinde silah yoktur. En mühimi de: Hiçbirinin kafasında devlete bir kalkışma fikri yoktur. Yani, kelimenin üzerinde fazla tepinmeyelim.

Mike Pompeo’nun ziyaretini niye iptal etti Brüksel? Hiç... Sırf Joe Biden’a dalkavukluk olsun diye. - Kral öldü, yaşasın yeni kral. 

......

Avrupalı öyledir. Biz ise düşenin yanındayız. Gerçi Pompeo, selam verilecek adam değildir. Türkiye’ye bin türlü ayıbı vardır ama Çavuşoğlu’nun ona hâlâ gösterdiği nezaket bizim milli terbiyemiz. Pompeo anlasa da anlamasa da. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Irgat gibi 26 Şubat 2021 | 144 Okunma 2’nci cephe 25 Şubat 2021 | 244 Okunma İhtimaldir 24 Şubat 2021 | 164 Okunma Tam zamanı 23 Şubat 2021 | 227 Okunma Zaman olur ki... 22 Şubat 2021 | 315 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar