Kurt ve kuzu

Bu emirkulu on büyükelçi, başımıza yeni bir dert açmaz inşallah. Kurt zaten kafaya koymuş... Kuzuyu ille yiyecek... Ne zamandır “Suyumu bulandırıyorsun” deyip duruyor. Kavala, Demirtaş, F-35 falan hepsi bahane....

Bu emirkulu on büyükelçi, başımıza yeni bir dert açmaz inşallah. Kurt zaten kafaya koymuş... Kuzuyu ille yiyecek... Ne zamandır “Suyumu bulandırıyorsun” deyip duruyor. Kavala, Demirtaş, F-35 falan hepsi bahane.

*

Başlarındaki kaptan belli. ABD ön ayak olmasa, 9 ülke nereden ve nasıl bir araya gelip de bize muhtıra verecek?.. Yahu Finlandiya ne tanısın Kavala’yı? Yeni Zelanda neyi imzaladığının farkında mıdır? Geçiniz. ABD biliyor böyle bir muhtıraya Erdoğan’ın vereceği tepkiyi. O tepkiyi versin ki, hepsi birden tepemize binsin, linç için bahane doğsun. Oyun budur. Bu kadar basit.

*

En güvendikleri müttefik de kim, biliyorsunuz...

- İçimizdeki İrlandalılar. On büyükelçinin yanında hemen yer alacakları muhakkaktı... Nitekim hemen mevzilendiler... Dostlarına sırt verdiler. Sur ilçesinde hendek kazan arkadaşlarına da selam gönderdiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adam gibi 30 Kasım 2021 | 209 Okunma Ne demek bu? 29 Kasım 2021 | 163 Okunma Daha ne olsun? 28 Kasım 2021 | 315 Okunma Bir bu eksikti 27 Kasım 2021 | 309 Okunma Özel bir tablo 26 Kasım 2021 | 163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar