Haziranın kaçı

İktidar, Millet İttifakı’nın damarına basıyor. “Daha sizin adayınız bile belli değil” dedikçe, Millet İttifakı da “Sen önce seçim tarihini açıkla, biz o zaman adayımızı ilan...

İktidar, Millet İttifakı’nın damarına basıyor. “Daha sizin adayınız bile belli değil” dedikçe, Millet İttifakı da “Sen önce seçim tarihini açıkla, biz o zaman adayımızı ilan ederiz” diye horozlanıyor.

ktidar da seçim tarihi olarak sürekli Haziran 2023 deyip rakibini çatlatıyor. Bu yetmez. Haziran ama haziranın kaçı? Hangi pazar? Kesin gün verin... Verin ki, rakibiniz de çatı adayını açıklasın... Açıklasın ki biz de şerefyab olalım.

Hem biliyor musunuz, kesin tarih verirseniz, mesela “13 Haziran 2023” derseniz, erken seçim lafı da bıçak gibi kesilir. Bu nedir böyle? Her sabah, her akşam erken seçim, erken seçim. Çocuk inatlaşması gibi, öbür taraf da vaktinde seçim, vaktinde seçim. Anladık. Haziran 2023’te. Ama saat kaçta?

Herkes biliyor ki, muhalefet, henüz adayını tespit edemedi, edemiyor... Bu belirsizliği örtmek için “Sen önce seçim tarihini açıkla” diye bahaneye sığınıyor. Madem öyle, iktidar kanadı da açıklayıversin bir tarih birader. O da az muzip değil ha. Dövüyor dövüyor. Sonra “ağlama” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kime yarar? 02 Mart 2022 | 291 Okunma Akılda kalan 01 Mart 2022 | 182 Okunma Acayip sesler 28 Şubat 2022 | 267 Okunma Pazar kahvesi 27 Şubat 2022 | 166 Okunma Çap meselesi 26 Şubat 2022 | 281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar