Haziranın kaçı

İktidar, Millet İttifakı’nın damarına basıyor. “Daha sizin adayınız bile belli değil” dedikçe, Millet İttifakı da “Sen önce seçim tarihini açıkla, biz o zaman adayımızı ilan...

İktidar, Millet İttifakı’nın damarına basıyor. “Daha sizin adayınız bile belli değil” dedikçe, Millet İttifakı da “Sen önce seçim tarihini açıkla, biz o zaman adayımızı ilan ederiz” diye horozlanıyor.

ktidar da seçim tarihi olarak sürekli Haziran 2023 deyip rakibini çatlatıyor. Bu yetmez. Haziran ama haziranın kaçı? Hangi pazar? Kesin gün verin... Verin ki, rakibiniz de çatı adayını açıklasın... Açıklasın ki biz de şerefyab olalım.

Hem biliyor musunuz, kesin tarih verirseniz, mesela “13 Haziran 2023” derseniz, erken seçim lafı da bıçak gibi kesilir. Bu nedir böyle? Her sabah, her akşam erken seçim, erken seçim. Çocuk inatlaşması gibi, öbür taraf da vaktinde seçim, vaktinde seçim. Anladık. Haziran 2023’te. Ama saat kaçta?

Herkes biliyor ki, muhalefet, henüz adayını tespit edemedi, edemiyor... Bu belirsizliği örtmek için “Sen önce seçim tarihini açıkla” diye bahaneye sığınıyor. Madem öyle, iktidar kanadı da açıklayıversin bir tarih birader. O da az muzip değil ha. Dövüyor dövüyor. Sonra “ağlama” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Plağın arkası 27 Ocak 2022 | 210 Okunma Kırık - dökük 26 Ocak 2022 | 154 Okunma Rağmen 25 Ocak 2022 | 306 Okunma Rüyada ancak 24 Ocak 2022 | 234 Okunma Başkan Beyazıt 23 Ocak 2022 | 151 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar