Durum budur

Eğer diyorsanız ki bu iktidar en doğru işi yapsa bile ben onaylamam... Eh, o zaman da öbür taraf der ki bu iktidar en yanlış işi yapsa bile ben onaylarım. Buyurun bakalım. Böyle diye diye geldiğimiz nokta budur. İyi ile...

Eğer diyorsanız ki bu iktidar en doğru işi yapsa bile ben onaylamam... Eh, o zaman da öbür taraf der ki bu iktidar en yanlış işi yapsa bile ben onaylarım. Buyurun bakalım. Böyle diye diye geldiğimiz nokta budur. İyi ile kötü, sıfır sıfır berabere. Kim galip? İnat galip. Boşuna tartışmayalım. Barolar konusunda söyleyeceklerim bundan ibaret.

Bilirim ki zaman zaman hak hukuk adalet diye bağırmak gelir içinizden... Bağıramazsınız. Çünkü ötekiler’in sloganı bu. Diliniz varmaz. Sanki haktan hukuktan yana değilmişsiniz gibi, siz susarsınız. Böyle şeyler çok var.

Bir de şu var: Bugün Ayasofya hakkında Danıştay karar verecek. Ne bekliyorsunuz? -Hak hukuk adalet mi? Ne münasebet. Beni hoşnut edecek karar hangisiyse o çıksın... -E peki, hak hukuk? -Yahu bırak şimdi hakkı hukuku.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağırmayın 05 Ağustos 2020 | 176 Okunma Zarar ve yarar 04 Ağustos 2020 | 485 Okunma Kalabalıklar 03 Ağustos 2020 | 188 Okunma Bayram notları 02 Ağustos 2020 | 138 Okunma Öne çıkanlar 01 Ağustos 2020 | 150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar