Çağrışımlar

Hedefi büyüttü. Kutuplaşmaya yeni bir boyut getirdi Kemal Kılıçdaroğlu: Ahlâklılar / Ahlâksızlar. En kestirme yol budur. Öğretmenleri ayrı, çiftçileri ayrı, hakimleri savcıları...

Hedefi büyüttü. Kutuplaşmaya yeni bir boyut getirdi Kemal Kılıçdaroğlu: Ahlâklılar / Ahlâksızlar. En kestirme yol budur. Öğretmenleri ayrı, çiftçileri ayrı, hakimleri savcıları, sanatçıları, sporcuları ayrı kategorize edip, nefes tüketeceğine, milletin tamamını, kılıç darbesiyle bir seferde biçip ikiye böldü: Ahlâklılar / Ahlâksızlar.

Biraz ayıp etti ama belki bir tevil yoluna gidecektir. Belki “maksadını aşmıştır.” Kimbilir. Belki de milleti değil, milletin temsilcilerini kastetmiştir. O da ayıp ya, her neyse, en iyisi biz bu lafı duymamış olalım... Şahsen ben, bir aptal gibi davranmaya razıyım... Aksi halde işin içinden çıkamam. Havlu atıyorum.

Bir dakika... Türban da nereden çıktı? Ta milattan önceki günlere mi döndük? Yahu biz, çarşaflı kadınlara 6 ok rozeti takmış insanlarız... Yani o derece barışık durumdayız. Hâlâ neyi tartışıyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
20 Ocak’a doğru 16 Ocak 2021 | 96 Okunma Sözün kısası 15 Ocak 2021 | 240 Okunma Kayıt dışı 14 Ocak 2021 | 254 Okunma Kolay soru 13 Ocak 2021 | 304 Okunma Şüpheye dair 12 Ocak 2021 | 173 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar