Bozulan ezber

Vaktiyle Demirel’in o müthiş muhalefet ediş biçimi için “Allah korusun” derlerdi... Yâni o derece yıpratıcıydı. Bağırıp çağırmazdı ama bilgi yüklüydü, onu dinlerken bir...

Vaktiyle Demirel’in o müthiş muhalefet ediş biçimi için “Allah korusun” derlerdi... Yâni o derece yıpratıcıydı. Bağırıp çağırmazdı ama bilgi yüklüydü, onu dinlerken bir şeyler öğrenirdiniz... Erdal İnönü nasıl da hayran hayran bakardı.

*

Şimdiki muhalefet, hep hakaret ağırlıklı konuştuğu ve hep belden aşağı vurduğu için, belki bir an dikkat çekiyor ama istihbarat ve bilgi eksikliği yüzünden hiç etkili olamıyor. Hele bir de yanlışları yüzüne çarpılınca, daha da hırçınlaşıyor. Ne fayda?

*

Bugünkü ana muhalefet, gelmiş geçmiş muhalefetlerin içinde en eleştirilen muhalefettir. Diyeceksiniz ki:

- Muhalefete muhalefet edilir mi? Edilir. Madem iktidarın alternatifidir, madem ülkeyi yönetmeye taliptir, eksiğini gediğini, yanlışını - hatta - yalanını konuşmak ve yazmak hepimizin görevidir. Bu bir husumet değil, bir hizmettir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazık bize 06 Aralık 2021 | 288 Okunma Sözün kısası 05 Aralık 2021 | 248 Okunma Seçim sektörü 04 Aralık 2021 | 210 Okunma 10 yıl önce/sonra 03 Aralık 2021 | 256 Okunma Masal gibi 02 Aralık 2021 | 228 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar