Afrin neyi açığa çıkardı?

Türkiye eski Türkiye değil.Afrin harekâtıyla bu durum bir kez daha kanıtlanmış oldu.“Zeytin Dalı” adını verdiğimiz Afrin harekâtının çeşitli anlamları arasında birini öne...

Türkiye eski Türkiye değil.

Afrin harekâtıyla bu durum bir kez daha kanıtlanmış oldu.

“Zeytin Dalı” adını verdiğimiz Afrin harekâtının çeşitli anlamları arasında birini öne çıkarmak gerekiyorsa, o da, Türkiye’nin teknoloji başarısında işaret ettiği düzey... Kimileri bunda dikkate değer olan nedir diye sorabilir.

Yetkili mercilerin bildirdiğine göre bu harekâtta %75 oranında yerli teknoloji kullanılmış. Üstelik bizim kullandığımız teknolojinin bir kısmı ABD’nin kullandığı aynı teknolojiden daha incelikli imiş... Daha sofistike imiş. Ben bu işin teknik ayrıntısını bilemem. Bilmem de gerekmiyor.

Bizim konumuz açısından olay şudur: şayet bizim elimizde işbu yerli teknoloji olmayaydı Afrin harekâtı gerçekleştirilemezdi. Çünkü kullanacağımız teknoloji NATO’nun öngördüğü standartlar ve kısıtlamalar içinde gerçekleştirilecekti.

Ne demek bu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rasim Özdenören 26 Nisan 2021 | 209 Okunma İnsan: Hakim mi hami mi? 22 Nisan 2021 | 164 Okunma İnsan: Yaratılanın en şereflisi 18 Nisan 2021 | 238 Okunma Nefs, irade, oruç ve insan 15 Nisan 2021 | 152 Okunma Camdan kapalı oda 11 Nisan 2021 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar