Türk Milleti zoru sever

Nitekim bütün dünyada, dünya millî gelirinin 3’de 2’sini oluşturan hizmet sektörü çöküntüye uğramış, bu durum imalat sanaayine de sıçrayarak  üretimi duraksatmış ve tedarik...

Nitekim bütün dünyada, dünya millî gelirinin 3’de 2’sini oluşturan hizmet sektörü çöküntüye uğramış, bu durum imalat sanaayine de sıçrayarak  üretimi duraksatmış ve tedarik zincirlerinin aksamasına ve nihayet Batı ülkelerinde  bile rafların boşalmasına sebep olmuştu.

Bütün dünyayı sarsan böyle bir olumsuzluğun Türkiye’yi etkilememesi elbetteki düşünülemezdi. Ama bütün bunlara rağmen , Dünya’daki etkin tarafsız değerlendirme kuruluşları, Türkiye’nin her şeye rağmen imalat sanayisindeki canlılığına lojistik altyapısına, tedarik zincirindeki etkinliğine dikkati çekerek, Batı’nın karşılaşmış olduğu zorluklar karşısında sıkıntısını gidermede Türkiye’ye yöneleceğine vurgu yapmışlardı. 

İşte bu canhıraş gayretinin sonucu Türkiye 2020 yılında, dünyada kalkınma başarısını gösteren iki ülkeden biri olmuş, 2021’de de yıl sonu itibariyle inşallah kalkınma ibresini %9’lara çıkaracağına mutlak gözle bakılan bir ülke olarak bütün dünyanın karşısında arz-ı endam edecektir.

Böyle zor ortamlarda, geçmiş günlerde ülkemizde eskiden beri hakim olan bir anlayış vardı; tabir caiz ise zoru gördüğünde korkup büzüşmek, kabuğuna çekilmek, dışardan medet ummak, yönlendirilmelere  hazır olduğunu ima etmek şeklinde. Halbuki bütün dünyanın duraksadığı anlar bizim için fırsat bilinmeliydi. Öyleyse eski günlerde olduğu gibi zoru görünce yatırımdan, üretimden, büyümeden istihdamdan vazgeçmeyip tam aksine daha hızlı, daha gözü kara bir şekilde yatırım-üretim-istihdam ve büyümeden müteşekkil hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam etmeliydik. Bu gün yapılan da işte budur. Yoksa bütün dünyanın duraksadığı bir dönemde %9’luk bir kalkınma seviyesini yakalamak hiç de kolay olamazdı.

Emperyalist ve siyonist birlikteliğin hedefi!

Bizi her zaman ellerinin altında ve kontrollerinde tutmak isteyen bu birliktelik, yerli işbirlikçilerinin de yardımıyla, bu gün artık özüne dönme ve kendine gelme yolunda ayaklarının üzerine basıp küresel denkleme ortak olan ülkemizi küresel denklemin dışına itmenin plan ve gayretleri içerisindedirler. Bu doğrultuda onlar her fırsatı değerlendirir veya yeni yeni fırsatlar üretirler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk Milleti zoru sever 24 Kasım 2021 | 6 Okunma Hayallerimiz gerçekleşti derken 'uzatma dünya sürgünümü' diye haykıran 'usta'yı en sevgiliye uğurladık 17 Kasım 2021 | 7 Okunma Ateş yalnız düştüğü yeri yakmaz! 10 Kasım 2021 | 6 Okunma Teskereye 'evet' diyen mi, yoksa tam aksine 'hayır' diyen mi hain1 03 Kasım 2021 | 9 Okunma Keşke ince oyunları sezebilsek perde arkası planları görebilsek! 27 Ekim 2021 | 12 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar