Yalnız değilsin

Zor bir dönemdeyiz ancak bireyler olarak kontrolümüzde olan harcamaları ve davranışları yöneterek bu durumu atlatacağız. Çözüme odaklanalım.YATIRIM ANLAYIŞISORU: 10 bin lira param vadeli hesapta. Bozdursam ve altın...

Zor bir dönemdeyiz ancak bireyler olarak kontrolümüzde olan harcamaları ve davranışları yöneterek bu durumu atlatacağız. Çözüme odaklanalım.

YATIRIM ANLAYIŞI

SORU: 10 bin lira param vadeli hesapta. Bozdursam ve altın alsam ne dersiniz? Mantıklı mı? Ethem

CEVAP: Tebrikler birikimin için. Prensip gereği yatırım tavsiyesinde bulunmuyorum. TL mevduat hesabında birikimini değerlendirdiğinde vade sonunda ne kadar faiz gelirin olacağını baştan bilirsin. Altın fiyatlarının ise ne olacağını bilmek imkansız.

Düşebilir de yükselebilir de. Paranı tek bir yere koyma. Eğer kararsızsan bir kısmını altın bir kısmını mevduat yapabilirsin. Böylece yatırımını çeşitlendirmiş olursun (mevduatta yeni düzenleme var. Dolar kadar artacak garantisi veriliyor artık devlet bankalarında, güvenli liman).

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nerede benim hakkım? 24 Şubat 2022 | 155 Okunma Her borç ödenir 17 Şubat 2022 | 95 Okunma Aşk ve para testi 10 Şubat 2022 | 137 Okunma Metaverse harcamaları 03 Şubat 2022 | 303 Okunma Finansal travma 27 Ocak 2022 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar