E-ticaretten para kazan

E-ticaretten para kazanmak ister misin? Internet üzerinden satış yapmanın püf noktaları nelerdir? Sizler için araştırdım.İnternetteki alışveriş siteleri sadece ‘harcamak’ için değil, birçok...

E-ticaretten para kazanmak ister misin? Internet üzerinden satış yapmanın püf noktaları nelerdir? Sizler için araştırdım.

İnternetteki alışveriş siteleri sadece ‘harcamak’ için değil, birçok kişi için para kazanma aracı. Peki nereden başlamak gerekiyor?

NE SATACAKSIN?: Araştırma yap. Çevrende hangi ürünler daha çok ilgi görüyor ve senin yeteneklerine uygun mu? Örneğin; çok güzel mantı, börek yapıyorsun ya da bebekler için örgü kıyafetler yapıyorsun veya saat dükkanın var. Bunları internet üzerinden satabilirsin.

NEDEN ‘SEN’?: Ürünlerini arkadaşların, komşuların denedi mi? Onlara ‘Neden beni tercih edersin?’ diye sor. Örnek: Daha geniş ürün yelpazesi, uygun fiyat, hızlı teslimat, yüksek kalite… Bunlardan hangileri seni anlatıyor?

NASIL?: İnternet üzerinden satış yapman için vergi mükellefi olman gerekiyor. En kolayı sen Ayşe olarak şahıs şirketi kurabilirsin veya limited şirket, anonim şirketin varsa e-ticaret sitelerine kayıt olabilirsin. Sattığın her ürün için fatura kesmen şart.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aklınıza takılanlar 02 Aralık 2021 | 34 Okunma Alışveriş karakterin ne? 25 Kasım 2021 | 37 Okunma Pasif geliriniz var mı? 18 Kasım 2021 | 210 Okunma Efsaneyi kaçırma 11 Kasım 2021 | 84 Okunma Sorunlara değil çözüme odaklan 04 Kasım 2021 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar