Acil para mı lazım?

Bazen birkaç gün sonra geri ödenebilecek paraya ihtiyaç duyulabiliyor. Bankaların da bu ihtiyaca cevap veren ürünleri var. Bunların, kredili mevduat hesabı (KMH), avans hesabı, ek hesap, esnek hesap gibi birçok ismi var. Ancak kullanırken de kontrolü kaybetmemek lazım.

NEDİR?

Kredili mevduat hesabı; acil, kısa süreli ve küçük miktarlardaki ödemeler, para çekmek veya göndermek için bankaların geliştirdiği bir çeşit kredi türü. Sizin vadesiz hesabınıza bağlı. Ben bunu hiç sevmesem de hesapta para olmayan durumlarda kullanılabilir.

ÖRNEK: Doğalgaz faturanızı hesabınızda otomatik ödemeye tanımladınız. Ödeme zamanı geldi ama hesapta para yok, maaşı almaya iki gün var. Ee ne olacak şimdi? Bu iki gün için faturayı size tanımlanan kredili hesaptan ödeyebilirsiniz.

ÖRNEK: Hemen taksiye binmeniz gerek yanınızda para yok… En kısa sürede çektiğiniz parayı yerine koyabilecekseniz kredili mevduat hesabından nakit çekebilirsiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu da geçecek siz sıkı durun 02 Nisan 2020 | 102 Okunma Panik yok 26 Mart 2020 | 137 Okunma Şimdi ne yapmalı? 19 Mart 2020 | 38 Okunma Korkma! Sor 12 Mart 2020 | 209 Okunma Finansal okuryazarlık testi 05 Mart 2020 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar