Uyuyan Türkiye'yi uyandırmak!

Türkiye 15 Temmuzun bir numarasını ABD'den istedi. ABD vermediği gibi Halk Bankası genel müdür yardımcısı Hakan Atilla'yı tutuklayarak Türkiye'ye meydan okudu.Türkiye 15 Temmuzun perde arkasındakilerinin üzerine gidince ABD...

Türkiye 15 Temmuzun bir numarasını ABD'den istedi. ABD vermediği gibi Halk Bankası genel müdür yardımcısı Hakan Atilla'yı tutuklayarak Türkiye'ye meydan okudu.

Türkiye 15 Temmuzun perde arkasındakilerinin üzerine gidince ABD kontrolden çıktı. CIA hesabına Türkiye'de faaliyet gösteren hem FETÖ'yü hem de PKK'yı Türkiye'ye karşı kullananların serbest bırakılmasını istedi. 

Türkiye'ye karşı Trump, ekonomik bir savaş başlatmış bulunmaktadır. Türk ekonomisi üzerinde tsunami etkisi yaratması için ABD, doları, kredi derecelendirme kuruluşlarını, gümrükleri, medyayı kısacası her şeyi kullanıyor.

Son olarak Trump, attığı tweet'te "Bizim insanımızı bizden alamazsınız, ne olacağını göreceksiniz…Türkiye uzun yıllar ABD'den yararlandı. Rahibi tutuklu tutuyorlar. Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz."

ABD'nin ambargo uygulamaları, gümrükleri yükseltmesi ve Trump'ın attığı tehdit tweetleri Türkiye'deki yönetimi uykudan uyandırmıştır. Milli ekonominin ne anlama geldiğinin iktidar iliklerine kadar farkına varmıştır.

Küstahlığın da bir derecesi vardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar