Kırkambar tipi standart dışı değerlendirmeler

Suudi Arabistan, son bir yıldır örtülü olarak sürdürdüğü Türk malları ambargosunu genişletiyor. Temmuz ayından bu yana kendi firmalarına Türkiye'den mal alınmayacağına yönelik resmi taahhüt...

Suudi Arabistan, son bir yıldır örtülü olarak sürdürdüğü Türk malları ambargosunu genişletiyor. Temmuz ayından bu yana kendi firmalarına Türkiye'den mal alınmayacağına yönelik resmi taahhüt alıyordu. Şimdi hükümetin ambargosu resmen 1 Ekim'de başlıyor.

     Aslında Suudi Arabistan'ın Türk mallarına boykotunu resmi hale getirmeden iki yıl önce uygulamaya sokmuştu. Bu süreçte çeşitli bahanelerle Türkiye kaynaklı ürünler bekletiliyor ve çürüyecek aşamaya gelmesi sağlanıyordu.

     İşte tam bu sırada Türkiye'den de beklenen jest geldi. 23 Eylül günü İstanbul Havalimanı'nda Suudi Arabistan'ın 90. Milli günü için "Suudi Arabistan'ın milli günü kutlu olsun" afişleri asıldı.

     Bu arada Kıbrıs Rum Yönetimine bir ziyaret gerçekleştiren Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Abdülaziz Al Assaf, "Türkiye'nin Akdeniz'deki yasadışı faaliyetleri karşısında baş müttefiklerimizden Güney Kıbrıs'ın yanındayız. Askeri işbirliğimizi artıracağız" açıklaması geldi.

     Türkiye, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud'un vefatı sebebiyle bir günlük milli yas ilan etmişti!

     Birileri birilerinin kralının ölümü dolaysıyla yas tutmak için biraz acele etmiş olmalı!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatay'da ormanı kim yaktı? 16 Ekim 2020 | 996 Okunma Sorunların yoğunluğu ve Kıbrıs 13 Ekim 2020 | 103 Okunma Macron ve Teopolitik strateji 09 Ekim 2020 | 125 Okunma Ermenistan'ın saldırganlığı! 06 Ekim 2020 | 223 Okunma Kırkambar tipi standart dışı değerlendirmeler 02 Ekim 2020 | 195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar