"Hey Fransa" demenin zamanıdır

              Soğuk Savaş sonrası Avrupa'da İslam karşıtlığının zirve yaptığı biliniyor. Bu süreç aslında Salman Rüşdi'nin "Şeytan Ayetleri" kitabıyla...

              Soğuk Savaş sonrası Avrupa'da İslam karşıtlığının zirve yaptığı biliniyor. Bu süreç aslında Salman Rüşdi'nin "Şeytan Ayetleri" kitabıyla başlamıştı. Ardından Danimarka'da peygamber karikatürü yayınlanarak hedefe doğrudan doğruya İslam konuldu. İsviçre'de yapılan referandumla, minare yapılmasına yasak getirildi. Avusturya Müslümanlar için peçe yasağı getirdi. Fransa'da belediye plajlarında tesettürlü mayo yasağı konuldu.

                İş o hale geldi ki adamlar kitap yazıyor ve İslam karşıtı olmanın kötü bir şey olmadığını bilimsel olarak ortaya koymaya çalışıyor. Ardından da Müslümanların genetik olarak başarılı olmayı ve entegre olmayı beceremeyen bir topluluk olduğunu ortaya koyan ırkçı çalışmaların altına imza atıyorlar.

                İslam karşıtlığının Avrupa'da ulaştığı son nokta bir kadının, Twitter hesabından "Kan vermek istiyorum ama Müslümanlara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" sorusunun içinde saklıdır. Dahası el altından istihbarat birimlerinin desteğiyle Avrupa başkentlerinde  yayınlanan bildiri ve mektuplarda fanatiklere "Bir Müslüman'ı Cezalandır" diye önerilerde bulunuluyor. Bunun için sözlü saldırıdan cami bombalamaya veya kundaklamaya kadar giden bir dizi saldırı seçeneği terör unsurlarına sunuluyor.

                300 imza ile İslam'a müdahale!

                Günümüz Fransa'sında, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla, Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönündeki bildiri yayınlandı.

Bu bildiriyi imzalayanlar sıradan insanlar değil. Aralarında eski cumhurbaşkanları, başbakanlar ve düşünürler var. 300 imzacı bu bildiriyi "Yeni anti-semitizme karşı" başlığıyla kaleme almışlar. Kur'an-ı Kerim'deki bazı ayetlerin Yahudilere karşı şiddet içerdiğini öne sürüp, bu ayetlerin ayıklanmasını talep ediyorlar. Bu zevat antisiyonizm adına antiislamizm yapıyorlar. İslam karşıtlığını artırarak Yahudi karşıtlığıyla mücadele edileceğini düşünüyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar