FETÖ, Prens Selman ve Dahlan

"İslam'a karşı İslam"ı kullanmak temel emperyal stratejidir. Burada Şii İslam'a karşı Sünni İslam'ı kullanmak esas olmakla birlikte Sünni İslam'ı da kendi içinde vuruşturmak emperyalist bir taktiktir.İran...

"İslam'a karşı İslam"ı kullanmak temel emperyal stratejidir. Burada Şii İslam'a karşı Sünni İslam'ı kullanmak esas olmakla birlikte Sünni İslam'ı da kendi içinde vuruşturmak emperyalist bir taktiktir.

İran ile Irak gibi ülkeleri birbiriyle vuruşturarak güçten düşürmek önemli bir stratejiydi. Ancak her zaman bu mümkün olmamaktadır. Bu yüzden İslam ülkelerinden devşirilerek yabancılaştırılmış yerliler vasıtasıyla ülkeler, içerilerinden istikrarsızlaştırılıp etkisizleştirilmektedir.

Üç emperyal tetikçi!

Sözde cemaat lideri Gülen, Filistinli muhalif lider Muhammed Dahlan, Suud Prensi Selman, her üçü de emperyalizmin emrindeki tetikçileridir. Her üçü de birbirleriyle şu veya bu biçimde iletişim içindedir. Her üçü de "Ilımlı İslam", ABD'ye uyarlanmış İslam yani adı İslam olan ama içinde İslam bulunmayan İslam inancına sahiptirler.

Bu üç karanlık adamdan birincisi olan FETÖ, 15 Temmuz darbe girişimini Dahlan'ın finanse ettiğine yönelik iddialar var. FETÖ zaman zaman Dahlan'a ait televizyonlarda konuşuyor.

İngiliz The Guardian gazetesinin eski editörü David Hearst ise Dahlan'ı, açıkça 15 Temmuz darbe girişiminde aracılık yapmakla suçlamıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıl ve ahlak üzerine! 24 Nisan 2019 | 295 Okunma Sosyal sorunlar büyüyor! 23 Nisan 2019 | 214 Okunma Doğu Akdeniz'de tehlikeli gelişmeler! 22 Nisan 2019 | 1.001 Okunma Arz-ı Mevut'un piyonları! 19 Nisan 2019 | 372 Okunma Basiret ve Feraset! 17 Nisan 2019 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar