İmanı olmayana kâfir denir!

Şimdi yeryüzünde müşrik olmayan bir kâfir yok gibidir. Sual: İslamiyete inanmayan ve emirlere uymayan, yasaklardan sakınmayanın imanı gider mi?

Şimdi yeryüzünde müşrik olmayan bir kâfir yok gibidir.
 
Sual: İslamiyete inanmayan ve emirlere uymayan, yasaklardan sakınmayanın imanı gider mi?

Cevap: Her Müslümanın, her gün beş vakit namaz kılması lazımdır. Bu namazlar, kalbde iman bulunduğuna alamettir. Bu namazlara inanmayan kâfir olur.

Bozulmuş olan bir semavi dine inanan kâfire Ehl-i kitap yani kitaplı kâfir denir. Buna inanmayan kâfire müşrik denir. Kâfirlerden Yahudilerin bazıları ile Hıristiyanların çoğu, müşriktir. Şimdi yeryüzünde müşrik olmayan bir kâfir yok gibidir.

Muhammed aleyhisselamın bazı sözlerini yanlış anlayan ve anlatan Müslümana bidat sahibi Müslüman denir. Şiiler ve Vehhabiler, bidat sahibi Müslümandırlar. Bunlardan, Muhammed aleyhisselamın bir sözüne bile inanmayanlar kâfir olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ezan erken okunursa... 04 Aralık 2020 | 63 Okunma Bir sözle de iman gider!.. 03 Aralık 2020 | 114 Okunma Gayr-i müslimlerin âdetlerini yapmak 02 Aralık 2020 | 88 Okunma Müslümanlar uyanık olmalıdır 01 Aralık 2020 | 72 Okunma Test usulü ile ilk zekâ ölçümü 30 Kasım 2020 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar