KARARINIZI VERDİNİZ Mİ?

Kararsızlar son anda seçimi belirler, peki bu kararsızlar neye göre belirler?Yapı olarak milletimiz muhafazakârdır. Elindeki korumak ister, Kaybetmek istemez. ( Ak Parti kurulduğundan bu yana, cumhuriyetin ilanından itibaren kurulmuş en...

Kararsızlar son anda seçimi belirler, peki bu kararsızlar neye göre belirler?

Yapı olarak milletimiz muhafazakârdır. Elindeki korumak ister, Kaybetmek istemez. ( Ak Parti kurulduğundan bu yana, cumhuriyetin ilanından itibaren kurulmuş en istikrarlı hükümet sürecini yaşatmıştır)

 İnsanoğlu psikolojik olarak farklı olana savunma mekanizması geliştirir, kendini korur. ( Siyasi anlamda tek söylem geliştiren kişiler, genellikle ben Başkan olursam söylemiyle başlayıp, bir birlerinden kopya edilmiş cümlelerle siyasetlerini sürdürmekteler. Cumhurbaşkanı ise onların henüz düşünmediklerini ortaya atma hususunda daha başarılı)

 İnsanın alışkanlıkları terk etmesi,  bir anda değiştirmesi, insanı ürkütür.

16 yıllık bir birikim varken gelecek olanın 16 Yıllık birikimin üstüne mi koyacağı, altına mı düşüreceği olasılığı çekimser kılar. ( Hükümetin 16 Yılda başardıklarını yıkmak isteyen, yapılanları hizmet olarak görmeyen liderlere, Türkiye teslim edilmez)

 Yapmanın zor olduğunu bilen bireyler, dâhilerin her zaman ortaya çıkmayacağını söyler. Tarih bize yapmak için ancak yüzyılda bir gelen mimar Sinan’ı hatırlatmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaybedenler kulübü 29 Haziran 2018 | 92 Okunma KAYBEDENLER KULÜBÜ 29 Haziran 2018 | 18 Okunma ŞİMDİ VAKİT TÜRKİYE VAKTİDİR, ŞİMDİ VAKİT MİLLET AKLIDIR 23 Haziran 2018 | 87 Okunma Apolet ve Başkomutan 05 Haziran 2018 | 96 Okunma KARARINIZI VERDİNİZ Mİ? 01 Haziran 2018 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar