Bugünün sivil toplum örgütleri

 Sendikacılığın amacı, toplumun değer yargılarını önceleyerek kişi ve ülke çıkarlarını gözetlemektir.Geçmişte örgütlenmeler ve sivil toplum yapıları Avrupa’dan...

 

Sendikacılığın amacı, toplumun değer yargılarını önceleyerek kişi ve ülke çıkarlarını gözetlemektir.

Geçmişte örgütlenmeler ve sivil toplum yapıları Avrupa’dan örneklenerek yapıldığı İçin madde ve mana arayışı uç noktalarda gezinmiştir. Geçmişin sivil toplum anlayışı ‘hak istenmez zorla alınır’ minvalindeydi.

Bugün ise ‘diklenmeden dik durmayı kavga etmeden hakkını aramayı öğütler’

Bu sebeple geçmişin heyecanını arayanlar, yağmalamayı hak arama sananlar, bugünkü sivil toplum örgütlerini pek anlayamadılar. Hatta onlar İçin bugün ki sivil toplum örgütleri mevcut hükümetlerin arka bahçesi hükmündeydi. 

Siz hangi bahçenin ürünüsünüz sorusuna hiç bir bahçe deseler de, arzuladıkları sivil toplum örgütü hayallerini gerçekleştiren, mevcut bir yapının devamı gibi çalıştılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaybedenler kulübü 29 Haziran 2018 | 92 Okunma KAYBEDENLER KULÜBÜ 29 Haziran 2018 | 18 Okunma ŞİMDİ VAKİT TÜRKİYE VAKTİDİR, ŞİMDİ VAKİT MİLLET AKLIDIR 23 Haziran 2018 | 89 Okunma Apolet ve Başkomutan 05 Haziran 2018 | 96 Okunma KARARINIZI VERDİNİZ Mİ? 01 Haziran 2018 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar