Bir Gönül İnsanı: Mehmet Görmez

Diyanet İşleri Başkanlığı, ülkemizin her döneminde tartışılan veya adından çokça söz ettiren bir kurum olmuştur. Tartışmalar da, adından söz ettirmeler de genellikle kurumun...

Diyanet İşleri Başkanlığı, ülkemizin her döneminde tartışılan veya adından çokça söz ettiren bir kurum olmuştur. Tartışmalar da, adından söz ettirmeler de genellikle kurumun başkanlığına atananlar sebebiyledir. 

Hayırla yad ettiğimiz, bugün bile şükran ve minnetle adından söz ettiğimiz başkanların varlığı bizleri memnun etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın, halkın dini hizmetlerinin karşılanmasının ötesinde başka bir misyonu daha vardır. 

Diyanet; toplumun çimentosu, birlik ve beraberliğin mayası, din üzerinde oluşturulmaya çalışılan tahribatların önündeki engel, din adına borazanlık yapıp, kendisine çalışanların yalanlarını ortaya çıkaran otorite bir kurumdur. Bu kurumun başkanı da otoriter bir din adamıdır. 

Son günlerde ismi sıkça gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez’le ilgili bazı düşüncelerimi bu perspektif üzerine paylaşmak istiyorum. 

Mehmet Görmez, zor bir zamanda bu göreve getirildi. Zor bir dönemde bu görevi başarıyla yerine getirdi. Milletimizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bütün zaman dilimlerinde, bütün kurumu seferber ederek büyük çaba sarf etti. 

Büyük ve güçlü Türkiye’nin, imanlı ve inanmış bir nesille inşasını bilen iktidarla birlikte aynı amaç için mücadele etti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaybedenler kulübü 29 Haziran 2018 | 92 Okunma KAYBEDENLER KULÜBÜ 29 Haziran 2018 | 18 Okunma ŞİMDİ VAKİT TÜRKİYE VAKTİDİR, ŞİMDİ VAKİT MİLLET AKLIDIR 23 Haziran 2018 | 87 Okunma Apolet ve Başkomutan 05 Haziran 2018 | 96 Okunma KARARINIZI VERDİNİZ Mİ? 01 Haziran 2018 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar