Keçeci: Meslek liseleri nitelikli istihdama çözüm olacaktır

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, "Oda olarak uzun zamandır gerek stratejik planda gerekse yıllık planlarda kendine bolca yer bulan meslek liselerinden yetişen öğrencilerin bizim nitelikli istihdam sorunumuza çözüm...

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, "Oda olarak uzun zamandır gerek stratejik planda gerekse yıllık planlarda kendine bolca yer bulan meslek liselerinden yetişen öğrencilerin bizim nitelikli istihdam sorunumuza çözüm olacağına yürekten inanıyoruz” diyerek konunun öneminin altını çiziyor.

Keçeci, bu alanda kendi çalışmalarından söz ederken, “Bu kapsamda 2015 yılında gerçekleştiriğimiz bir AB projesiyle sanayicilerin entegre olduğu bir mesleki eğitim modelinin oldukça başarılı olacağını ve hem mesleki okulların hem de sanayicilerin bu entegrasyona ihtiyacı olduğunu gördük" diyor.

Keçeci, okullarıyla ilgili bilgi verirken de “Uygulama ile iç içe olan mesleki okullar örneğini, Denizli’den meslek lisesi yöneticileri ve öğretmenleri ile gerçekleştirdiğimiz bir Avusturya ziyaretinde gördük. Orada yaptığımız görüşmeler ve tanık olduğumuz uygulamalar sonucunda, onların da içinde bulunduğu, iş hayatının gerçek dinamiklerine uygun bir mesleki eğitimin çok olumlu sonuçlar vereceğine inandık” bilgisini veriyor.

Keçeci, OSB’ler içerisindeki mesleki okullara devlet katkısını ve son düzenlemeleri olumlu bulduğunu belirterek, Denizli OSB’deki meslek lisesiyle ilgili şu bilgileri veriyor:

“Denizli’den örnek vermek gerekirse, Denizli OSB içerisinde yer alan meslek lisesinde okuyan öğrencilerin hem yemek hem de servisleri OSB yönetimi tarafından karşılanıyor. Öğrencilerimiz, sanayilerimizle iç içe, üretimin tam merkezinde son üretim teknikleri birebir gözlemleme fırsatı buluyor.

Sanayicimiz de her gün önünden geçtikleri okula kayıtsız kalmıyor ve kendi ihtiyaçlarına göre bir teknik alabilmeleri için bu okullara tüm desteği veriyorlar.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyarbakır’dan TSO Başkanı Mehmet Kaya’dan bir kötü bir iyi haber 01 Ekim 2018 | 229 Okunma Müteahhitlerden “kamuya iş yapılamaz hale gelindi” uyarısı 28 Eylül 2018 | 292 Okunma “Aykırı ses olmadan doğru yol bulunmaz” yazımın okuruma hatırlattığı... 27 Eylül 2018 | 145 Okunma “Aykırı ses olmadan doğru yol bulunamaz” 26 Eylül 2018 | 221 Okunma Güven ve kriz... 25 Eylül 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar