​​​​​​​Erdoğan'a yanıt vermesini beklemediğim zor sorular

Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Emevi caminde Cuma namazı kılarız" sözü ve "yanlış Suriye politikası" yıllardır "algı operasyonları" ile Ahmet Davutoğlu'na mal edildi ki Gelecek Partisi'ni kuran Davutoğlu gerçeği açıklayınca bu sözü AKP'liler ve yandaşları medya tarafından kullanmaz oldu.

Suriye politikası diyelim ki Davutoğlu'nun yanlış politikasıdır o zaman açık söyleyeyim MHP genel başkanı Devlet Bahçeli'nin bu sözü ne anlama gelmektedir?

"Katil Esad defolup gidesiye kadar yüreğimiz soğumayacaktır. Esad tahtından indirilmeden ne Suriye'de ne Türkiye'de huzur gelecektir. Türk milleti başka seçenek görülmezse Şam'a girmeyi planlamalı, zalimleri yerle yeksan etmelidir. Yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun Esad…"

Devlet Bahçeli bu sözleri ile Ahmet Davutoğlu'nu resmen aklamaktadır.

Bundan sonra Suriye ve Esad politikası konusunda Davutoğlu'nu eleştirecek olanlar yanına Bahçeli'yi de katmak zorundalar.

Kim haklı, kim haksız?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Sorunlar neler? Dertleşelim mi? 31 Mart 2020 | 1.799 Okunma ​​​​​​​Ölü sayısı gizleniyor iddialar artarken... 30 Mart 2020 | 3.949 Okunma Bu sorumsuzluğun bir bedeli olmalı 29 Mart 2020 | 4.618 Okunma Sosyal Çığlık 28 Mart 2020 | 3.444 Okunma Kanal İstanbul AKP'ye anıt mezar olacak 27 Mart 2020 | 3.554 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar