Şerrin hayırlı tarafı

Herkes aksini söyleyip, heyecanı yükseltmeye çabalarken, Sayın Devlet Bahçeli çıkıp nelerin olabileceği konusunda tarihi bir uyarı yapmakla kalmadı, tavrını net biçimde ortaya koydu.

İstanbul seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Ortalığa saçılan bilgi, belge, yalan, istismar ve tezgahlar, bu kadim şehrin CHP ve yancılarına hiçbir şart altında teslim edilemeyeceğini net biçimde belgeliyor. Bir dediği diğerini tutmayan, hiçbir güven telkin etmeyen, devlet görevlilerine işine gelmeyen en küçük bir gelişmede kolaylıkla en ağır hakareti yapabilen, kibirli, öfkeli, çap ve yeteneği son derece sınırlı ve nereden gelip nereye gittiğini kendisi bile izah edemeyen birisine İstanbul nasıl teslim edilir?

ESAS ALINAN ÖLÇÜ

Hala anlamayan, hala kafasında soru işareti olan varsa, ortak yayın tiyatrosuna biraz dikkatli baksınlar ne olduğunu göreceklerdir. Yayının içeriğine girmiyoruz. Seyredenler bir sonuç çıkarmışlardır.Kaldı ki, genel kanaat moderatörün çabaları ile her şeyin konuşulmasına, gerçeklerin ortaya çıkarılmasına izin verilmediği yönündedir. Bizi ilgilendiren, adayların samimiyeti ve ciddiyeti ve çapıdır. Daha önce yazdığımı, televizyon ekranlarından söylediğimi bir defa daha tekrar edeyim: Bilgi, beceri, vizyon, çap, yetenek, tecrübe gibi değerler esas alınarak bir tercih yapılacak olsa, Binali Yıldırım açık ara seçimi kazanır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güdük zihniyetin yeni tezahürü 28 Haziran 2019 | 2.353 Okunma Aldınız mı dersiniz? 27 Haziran 2019 | 2.415 Okunma Meğer ne kadar hazım sıkıntısı çeken varmış 25 Haziran 2019 | 2.894 Okunma Artık icraat zamanı 24 Haziran 2019 | 2.711 Okunma Kandil’in yancıları kime ne anlatıyor 22 Haziran 2019 | 2.318 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar