MHP, tavsama olursa harekete geçecek

Anayasa ve kanunlarımız HDP’nin ivedilikle kapatılmasını ve yerine benzer bir partinin kurulmasına asla izin verilmemesi gerektiğini söylüyor. MHP, hukukun işlemesini istiyor ve bekliyor. Her şey bu kadar açık, bu kadar net, bu kadar kesindir.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırlamış olduğu ve Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili kapsamlı iddianame ile birlikte bir ihanet yuvası olduğu ve terör odağı hâline geldiği net olarak ortaya konulan HDP’nin ivedilikle kapatılması, bir mecburiyet hâline gelmiştir.

TBMM’DE PKK’LI İSTEMİYORUZ

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Türkiye’nin terörle mücadelede katettiği mesafeyi hatırlatarak, bu iddianamenin hazırlanmasından çok daha önce bu parti görünümlü terör odağının bir daha açılmamak üzere kapatılması gerektiğini söylemişti. 24 Aralık 2020’de yapılan İl Başkanları Toplantısı’nda da, “Biz HDP açılmamak üzere kapatılsın dedik. Bu kararımızın cesaret ve inanmışlıkla arkasındayız. Hazine yardımlarının terör örgütüne gitmesini istemiyoruz. TBMM’de PKK’lı istemiyoruz” demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni sistemin avantajları ve yapılması gerekenler 16 Ocak 2021 | 1.915 Okunma Neden sistem değişikliğine gidildi? 15 Ocak 2021 | 875 Okunma MHP, tavsama olursa harekete geçecek 14 Ocak 2021 | 1.736 Okunma Terör odağı parti olamaz 13 Ocak 2021 | 1.340 Okunma Kapatma davası süratle açılmalı 12 Ocak 2021 | 1.862 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar