Kin kusmak, basın özgürlüğü mü?

Zilletin ortakları her fırsatta erken seçim türküleri söylüyor ama bunun tribünlere oynamak dışında hiçbir anlamı da, önemi de yoktur.

Zilletin ortakları her fırsatta erken seçim türküleri söylüyor ama bunun tribünlere oynamak dışında hiçbir anlamı da, önemi de yoktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde erken seçim müessesesini işletmek istisnai bir durumdur. Artık bunu anlamış olduklarını zannediyorum, zira anlamamaları ayrı bir felakettir. Türkiye’de erken seçimler genel olarak parlamento aritmetiğinin hükümet kurmakta oluşturduğu sıkıntılara dayalı olarak gündeme gelirdi. Yeni sistemin en büyük özelliklerinden birisi de yönetimde istikrarın tam olarak sağlanmış olmasıdır. Aynı şeyi ittifaklara bağlı olarak temsilde adalet için de söyleyebiliriz. Güvenoyunu doğrudan millet veriyor ve yönetim 5 yıl için belirleniyor. Bu durumda erken seçim istemek abesle iştigaldir ve hatta milletin aklıyla alay etmektir.

İKTİDARI DİPÇİKTEN BEKLİYORLAR

Neden bu abes yolu ısrarla yürümeye uğraştıkları aslında gayet açıktır. Normal şartlarda zillet güruhunun bırakın iktidar olmayı, yanından bile geçmesinin mümkün olamayacağı bellidir ve kendileri de bunu biliyor. Bütün ümitlerini bir olağanüstülüğe bağlamışlardır. Bu durum yeni de değildir. Olağanüstülük beklentilerinin başında darbeler geliyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD karıştı, Kılıçdaroğlu su kaynattı 09 Ocak 2021 | 1.257 Okunma Eşkıya düzeni kendi içinden yıkılıyor 08 Ocak 2021 | 966 Okunma Husumet cephesine ikaz! 07 Ocak 2021 | 1.908 Okunma Aldıkları talimata uyuyorlar 06 Ocak 2021 | 2.220 Okunma Kin kusmak, basın özgürlüğü mü? 05 Ocak 2021 | 1.636 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum