İzmir'de terör odağı partiye malzeme verildi

Türkiye beka mücadelesinde tarihi bir süreçten geçiyor. Sadece PKK değil, FETÖ ve başımıza bela edilen bütün terörün tamamen yok edilmesi için olağanüstü bir mücadele veriliyor. Yıllardan beri...

Türkiye beka mücadelesinde tarihi bir süreçten geçiyor. Sadece PKK değil, FETÖ ve başımıza bela edilen bütün terörün tamamen yok edilmesi için olağanüstü bir mücadele veriliyor. Yıllardan beri bize ayak bağı olan, her hamlemizde önümüze çıkarılan terörü bitirmek için kararlılık gösterip, büyük bir temizlik yapıyoruz.

TERÖRLE MÜCADELEDE BÜYÜK MESAFE ALDIK

Daha önce icra edilen Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatlarının ne kadar önemli, ne kadar hayati ve ne kadar etkili olduğu şimdi çok daha iyi anlaşılıyor. Terör uzun yıllarımızı çaldı, bize ağır bedeller ödetti. Ancak artık böyle devam edilemeyeceği, bu ihanet güruhuna hiçbir şekilde tahammül gösterilmeyeceği, nerede olurlarsa olsunlar bulunup yok edilecekleri önce kendilerine, sonra da bütün dünyaya gösterilmektedir. NATO zirvesinde başta ABD Başkanı olmak üzere bütün muhataplarımıza terörle aralarına mesafe koymaları gerektiği hatırlatılmış, Türkiye’nin her ne şartta olursa olsun etrafında oluşturulmak istenen kuşatmaya müsaade etmeyeceği açık şekilde ve yüzlerine söylenmiştir. İhanetin içerideki uzantıları, terörün kravatlı versiyonları da hak ettikleri biçimde yargı önüne çıkarılıyor ve bu ülkeni sahipsiz olmadığı, herkese en uygun dille anlatılıyor. Çok büyük mesafe kat ettik ve bu ihaneti tamamen gündemimizden çıkarmanın eşiğine kadar geldik. Bu eşiğin aşılması, Türkiye’nin lider ülke yolunda daha emin, daha hızlı ve daha iddialı şekilde yürümesi demektir. Yeni hükümet sistemi ile birlikte Cumhur ittifakı bunun başarılacağını dosta düşmana göstermiştir ve bunun dönüşü yoktur.

PARTİ GÖRÜNÜMLÜ TERÖR ODAĞINA MALMEZE VERİLDİ

Elbette Türk ve Türkiye düşmanları da boş durmuyorlar. Terörü nasıl devam ettirebileceklerinin, ihaneti nasıl sürdürebileceklerinin yollarını arıyorlar. İzmir’deki provokasyon bunun en son örneği olmuştur. Bu katliamın niye yapıldığı ve neyin hedeflendiği kısa sürede anlaşılmıştır. Terör örgütünün siyasi uzantıları bu saldırıyı ganimet sayıp, ihaneti sürdürmek ve daha ileri götürebilmek için hiç vakit kaybetmemişlerdir. 6-8 Ekim benzeri sokak çağrıları yapılması, PKK terör örgütüne aleni biçimde sahip çıkılması, İzmir’deki provokasyonun sebebini belgelemiştir. Parti görünümlü terör odağına yeni bir malzeme verilmiştir. Devletimiz kararlıdır, hukuk işlemektedir. Büyük, saygın, etkin, iddialı bir devlet bu durumlarda ne yapıyorsa, biz de onu yapıyoruz. Oyunlar bozulmakta, tuzaklar imha edilmekte, ihanet temizlenmektedir. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler asla iyi niyetli olamayacağı gibi, şeytana hizmet etmekten başka bir şey değildir.

TERÖR GİBİ VİRÜS DE YOK EDİLİYOR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Görev bize düşüyor 29 Haziran 2021 | 108 Okunma Muhalefet 28 Haziran 2021 | 403 Okunma AB olmasa da olur, onlar düşünsün 26 Haziran 2021 | 354 Okunma HDP kapatılırsa ne olur? 25 Haziran 2021 | 394 Okunma Dünyanın neresinde böyle bir partiye izin verilir? 24 Haziran 2021 | 448 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar