Saray, MHP ile yol ayrımında (mı?)

AKP yol ayrımında. Şimdi masada MHP var. Cumhur İttifakı’nın yürüyeceği yok. Çünkü MHP’nin Saray gibi 180 derece rota kırma refleksi sıfır. Hele siyasete yeraltı karıştıktan sonra. Bu iş biter.

Gemi karaya oturunca Avrupa’ya imdat çağrısı gitti. Türkiye’den ve dünyadan gemiyi (ve kaptanı olan iktidarı-RTE’yi tabii) kurtaracak kimse yoktu. Dört bir yan çıkmaz sokak. İç, ekonomi ve dış politika, kör inançların kılavuzluğunda battı. 

Şimdi tam bir dönüş. Bu dönüşte MHP’ye yer yok, çünkü Bahçeli bunu yapamaz. Saray, MHP ile Avrupa’ya mı yürüyecek? Almanya Ülkü Ocakları’nı kapatırken... Avusturya karışırken... Ve ülke içinde yeraltı dünyasının silahları Kılıçdaroğlu’na doğrultulurken... Ve siyasete silah bulaşmışken...

RTE, tüm politikasını her zaman kendisinin iktidarda ve ayakta kalmasına göre kurmuştur. 18 yıla bakın, yanında kimse yoktur. Kalanlar sadece biat edenlerdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ülkeye cahiliye dönemi operasyonu 25 Kasım 2021 | 257 Okunma Acaba, diyorum!.. Ve Yoksulluk Ekonomisi! 23 Kasım 2021 | 441 Okunma Kemal Bey ve adaylığı üzerine 22 Kasım 2021 | 457 Okunma Helalleşme üzerine, doğrular - yanlışlar 21 Kasım 2021 | 276 Okunma Kişiye özgü anayasa elbisesi dikerseniz, şimdi eyvah ne yaptık dersiniz.. 18 Kasım 2021 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar