Saray, MHP ile yol ayrımında (mı?)

AKP yol ayrımında. Şimdi masada MHP var. Cumhur İttifakı’nın yürüyeceği yok. Çünkü MHP’nin Saray gibi 180 derece rota kırma refleksi sıfır. Hele siyasete yeraltı karıştıktan sonra. Bu iş biter.

Gemi karaya oturunca Avrupa’ya imdat çağrısı gitti. Türkiye’den ve dünyadan gemiyi (ve kaptanı olan iktidarı-RTE’yi tabii) kurtaracak kimse yoktu. Dört bir yan çıkmaz sokak. İç, ekonomi ve dış politika, kör inançların kılavuzluğunda battı. 

Şimdi tam bir dönüş. Bu dönüşte MHP’ye yer yok, çünkü Bahçeli bunu yapamaz. Saray, MHP ile Avrupa’ya mı yürüyecek? Almanya Ülkü Ocakları’nı kapatırken... Avusturya karışırken... Ve ülke içinde yeraltı dünyasının silahları Kılıçdaroğlu’na doğrultulurken... Ve siyasete silah bulaşmışken...

RTE, tüm politikasını her zaman kendisinin iktidarda ve ayakta kalmasına göre kurmuştur. 18 yıla bakın, yanında kimse yoktur. Kalanlar sadece biat edenlerdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3 yılda 16 bin yanlış ve yalan söyleyen başkan kim? 03 Aralık 2020 | 855 Okunma Hangi aşıyı olursunuz? ‘Kuyruk çıkar mı’?.. Aşılama stratejisi var mı? 01 Aralık 2020 | 913 Okunma Cumhurbaşkanı’nı felaketlerden arındırma operasyonları 30 Kasım 2020 | 1.055 Okunma DEVA ve Gelecek, tek adam rejimine karşı demokrasiyi güçlendirir 29 Kasım 2020 | 1.591 Okunma Demirtaş ve Kavala serbest kalır: ‘Yargıya talimat verilemez’ 26 Kasım 2020 | 434 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar