Bodrum'daki gecekondu

Babası ve iki kardeşi köydeki yerlerini satıp eşek ve katır sırtında Ankara'ya gidiyor. İki odalı bir gecekondu yapıp yerleşiyorlar.

Baba gündüz inşaatlarda amelelik yapıyor; oğlu da gece mimarlıkta okuyor gündüzleri babasının yanında çalışıyor. Çinçin Bağları'nda yaptıkları gecekondulara annesiyle birlikte eşeklerin üzerinde su taşıyorlar. Üniversite bittikten sonra da Ankara'da kat karşılığı iş merkezi yapmaya başlıyorlar.

"Allah nasip etti, Ankara'nın en büyük müteahhit şirketi olduk," diye anlatıyor Salih Bezci başarı hikayesini Ali Eyüboğlu'na.

İnşaat sektörüne gecekondu yaparak giren Bezci'nin adını ben de pek çoğunuz gibi Bodrum'a yaptığı gecekonduyla duydum. Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da denetlediği o süper lüks otel-rezidans karışımı yapılaşmanın sahibi. Her bir dairesi milyonlarca Euro'ya satılacak Göltürkbükü-Yalıkavak arasındaki yapılaşmanın tek bir adı var ama. Gecekondu gibi gözüküyorsa, gecekondu gibi yapılmışsa, yapan da gecekonducuysa adı isterse cafcaflı bir isim konsun, ister Hilton'un "Curio Collection" serisine dahil edilsin o bir gecekondudur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasinin ölüm fermanı 16 Eylül 2019 | 2.840 Okunma Fatih Terim'i neden savunamıyorum 12 Eylül 2019 | 2.390 Okunma Apple'a ne oldu böyle 11 Eylül 2019 | 2.351 Okunma OMMmmmmmmmmmm 10 Eylül 2019 | 2.267 Okunma Özel otomobile savaş açmak şart 05 Eylül 2019 | 2.848 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar