Nagatomo çok katkı verecek

Galatasaray liderlik koltuğuna oturma isteğiyle seyircisiyle de bütünleşip çok tempolu ve etkili bir ilk 45 dakika sergiledi. Skoru buluncaya kadar rakibi hiç çıkarmayan bir pres uyguladılar. İlk dakikalarda arka arkaya Nagatomo'nun...

Galatasaray liderlik koltuğuna oturma isteğiyle seyircisiyle de bütünleşip çok tempolu ve etkili bir ilk 45 dakika sergiledi.
Skoru buluncaya kadar rakibi hiç çıkarmayan bir pres uyguladılar. İlk dakikalarda arka arkaya Nagatomo'nun bindirmelerini izledik. Ardından karşı 18 önündeki bıktırıcı bir pres sonucu Antalyaspor'un savunma dengesi bozulunca Gomis güzel bir gole imza attı. Gol sonrası Antalya'nın ilk karşı alana geçme girişiminde sahneye Rodrigues çıktı. Çabuk çıkan bir topta tam istediği genişliği buldu. Öylesine hızlı gitti ki Antalyalı üç futbolcu ayrı ayrı girişimlerinde kendisini durduramadılar ve Gomis'e ikinci golü attırdı. Sonra yine tamamen Galatasaray'ın kontrolünde bir oyun şekillendi ve de bunun sonucunda fark üçe çıktı.
İkinci yarıda tahmin ettiğim gibi ilk yarıya ters orantılı bir saha içi görüntüsü oluştu.
Antalyaspor mecburen bütün savunma tedbirlerini bırakıp karşı alanda gol aramaya, pozisyon üretmeye çalışıyordu. Galatasaray da taktik icabı önce karşılama görevi yapıyor, ondan sonra da her bulduğu fırsatta da ani çıkışlarla farkı artırmaya çalışıyordu.
Oyunu genelde bu yarıda son 15 dakikaya kadar domine eden Antalyaspor'du ama pozisyon üretmede yine Galatasaray çok öndeydi. Son 15 dakika ise Galatasaray yine kontrolü ele alıp sonuçta da maçı istediği gibi bitirip liderliği aldı.
Dün Fatih Terim için en önemli olan uzunca bir süredir eski formunda gözükmeyen Gomis'in dün geceki üstün performansıydı. Ayrıca yine takım için önemli bir oyuncu olan yetenekli Belhanda'nın hareketlenmesi de önemliydi.
Terim'in bir doğrusu da sağ bekte Linnes'i oynatmasıydı çünkü Linnes'in gerçek yeri sağ bek. Mariano çok önemli bir oyuncu ama fiziki bir düşüş içinde. Bu yüzden bu tercih de yerindeydi. Bir de Nagatomo çok dengeli ve iyi bir oyuncu. Bana göre biraz daha uyum sağlayınca çok katkı verecek.
Antalyaspor sıkıntılı günler geçiriyor.
Hamza Hamzaoğlu'yla en azından fizik olarak gelişim gösterdiler ama gerek yerleşik savunmada, gerek de ofansif anlayışa geçtiklerinde takım savunmaları ciddi arızalar gösteriyor. Ayrıca ciddi bir santrfor sıkıntısı yaşıyorlar. Bundan sonraki maçlarda gol sıkıntısı çekebilirler, o yüzden savunmayı düzeltmeleri gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hiçbir çözüm üretemedik 18 Kasım 2018 | 77 Okunma Koeman’ın artıları yanıltmasın! 14 Kasım 2018 | 2.664 Okunma Üçlü savunma kusursuz oynadı 11 Kasım 2018 | 85 Okunma Erwin Koeman Cocu’dan farklı 06 Kasım 2018 | 2.996 Okunma Taktik doğru ama... 04 Kasım 2018 | 2.138 Okunma
TÜM YAZILARI