Çakır ivme kazanmış!

İRAN-FAS karşılaşması pozisyon zenginliği taşımasa da üst düzey tempolu, presli ve seyir zevki yüksek bir maça sahne oldu. Topa fazla sahip olma özelliği rakibinden üstün olan Fas, kendi kalesine...

İRAN-FAS karşılaşması pozisyon zenginliği taşımasa da üst düzey tempolu, presli ve seyir zevki yüksek bir maça sahne oldu. Topa fazla sahip olma özelliği rakibinden üstün olan Fas, kendi kalesine attığı gole kadar oyunun kontrolünü elinde tutan taraftı.
İran'ın zorlu ve iyi oynayan rakibi karşısında oyunu tutmasının, çok az pozisyon vermesinin iki önemli nedeni vardı: 1- İkili mücadelelerdeki büyük başarıları ve istekleri... 2- Oyun disiplinlerinden hiç kopmayışları.
Maçın kırılma anı İran kalecisinin 80. dakikada yaptığı muhteşem kurtarıştı.
Disiplinli ve arzulu oyunları 90 dakikanın çoğunda savunma ağırlıklıydı ama uzatma dakikalarında golü bularak büyük bir başarıya imza attılar. Belhanda beklenenin çok altındaydı. Cüneyt Çakır başarılı bir yönetim gösterdi.
Yüksek tempolu 90 dakikada her an topun yanında olması da fizik kondisyonunun ivme yaptığının göstergesiydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hiçbir çözüm üretemedik 18 Kasım 2018 | 80 Okunma Koeman’ın artıları yanıltmasın! 14 Kasım 2018 | 2.665 Okunma Üçlü savunma kusursuz oynadı 11 Kasım 2018 | 86 Okunma Erwin Koeman Cocu’dan farklı 06 Kasım 2018 | 2.996 Okunma Taktik doğru ama... 04 Kasım 2018 | 2.138 Okunma
TÜM YAZILARI