Huylu huyundan vazgeçerse Külliye’den açık çek...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 29 büyükşehir belediye başkanı ile Külliye'de gerçekleştirdiği toplantı, yeni dönem siyaseti açısından mesajlarla doluydu. (Hatay Belediye Başkanı yurtdışında bulunduğu için katılamadı.)

Toplantının formatı ve Erdoğan'ın üslubu, AK Parti'nin ilk hükümet yıllarını çağrıştırıyordu. Yeni bir sayfa açmaya istekli AK Parti kadroları, 2002 şartlarında müesses nizamının temsilcisi olduğunu zannedenlere hiç olmazsa "milletin kaderini ilgilendiren konularda" birlikte çalışmayı önermiş, lakin locaların ve vesayet lobilerinin etkisinde kalan eski kafalar bir ileri adım atmamıştı. Bu ve benzeri ayak sürümeler karşısında da Erdoğan, -yalnız kalsa da- doğru bildiği yolda ilerlemeyi tercih etmişti. Dün, Cumhurbaşkanı'nın konuşmasına yansıyan bir cümlenin altını özellikle çizmekte yarar görüyorum:
"Siyasi olarak elbette farklı görüş ve duruşlara sahip olabiliriz ama ülkemizin ve milletimizin âli çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebilme erdemini gösterebileceğimize inanıyorum!"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’a “diplomatik ve istihbari bakış!” 04 Ağustos 2020 | 199 Okunma MİT... Kurumsal dönüşüm ve neticeleri... 01 Ağustos 2020 | 13 Okunma Devlet aklı, sinsi tezgahı bozar! 30 Temmuz 2020 | 4 Okunma Su uyur, piyasadaki ajanlar uyumaz! 28 Temmuz 2020 | 232 Okunma “Dostlar Kurultay’da Görsün!” 26 Temmuz 2020 | 4 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar