Hangi Ayasofya daha değerli?

Ayasofya camii, ibadete kapalı olduğu 86 yıl boyunca Müslümanlar için adeta bir motivasyon kaynağı oldu. Ancak maalesef bugün ibadete açıldıktan sonra 86 yıllık motivasyon kaynağının hak ettiği...

Ayasofya camii, ibadete kapalı olduğu 86 yıl boyunca Müslümanlar için adeta bir motivasyon kaynağı oldu. Ancak maalesef bugün ibadete açıldıktan sonra 86 yıllık motivasyon kaynağının hak ettiği değeri görmediğini çok acı bir şekilde müşahede ediyorum/z.

İçimden “Acaba Ayasofya camisine yazık mı ettik?” diye geçmiyor da değil!

Çok değil bundan yaklaşık beş yıl önce ümmet olarak Ayasofya camii ile yatıyor Ayasofya camisi ile kalkıyorduk.

Pazar sabahı namazlarında Ayasofya Camii Meydanı’nda toplu olarak namaz kılıyor, Ayasofya camisinin yeniden ibadete açılması için meydanda basın toplantıları düzenliyor ve yöneticilerimizi bir an önce Ayasofya camisini asli hüviyetine kavuşturmaları çağrısı yapıyorduk.

Köşe yazarlarımız makalelerinde Ayasofya camisinin İslam dünyası için önemini anlatan yazılar kaleme alıyor, Ayasofya camisinin ibadete açılması için halkla röportajlar yapılıyor, sivil toplum kuruluşları Ayasofya camisinin ibadete açılması için imza kampanyaları düzenliyordu.

Sosyal medya üzerinden ise hemen hemen herkes Ayasofya camisinin ibadete açılması için çektiği özlemi dile getiriyor, Fatih Sultan Mehmet’in vakfiye senedinin boy boy resimlerini paylaşıyor, Fatih’in bedduasını dile getiriyorduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yirmili yaşlar ne kadar masum? 06 Mayıs 2021 | 132 Okunma Alkol ve Teravih 03 Mayıs 2021 | 272 Okunma Sezai Karakoç mektup yazdı... 29 Nisan 2021 | 515 Okunma Bir türlü aile olamadık… 26 Nisan 2021 | 267 Okunma Ruh cephesi unutuldu.. 22 Nisan 2021 | 131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar