Akşener’in sözlerinden sonra altılı masa

Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu'nun bugünkü (29.09.2022)''Akşener’in sözlerinden sonra altılı masa'' başlıklı yazısı.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu yakın zamana kadar iktidarın merakıydı ve doğal olarak siyasi taktik gereği zorladığı bir konuydu. Aday açıklanacak ve iktidar bir yandan nihai stratejisini belirmeyecek bin yandan da onu yıpratmak için zaman kazanacaktı. Bugün ise adayın kim olacağı artık bütün kesimlerin cevabını bir an önce almak istediği bir soru haline gelmiştir. Altılı masada oluşan veya oluşmakta olan ilkeler, prensipler ve yol haritaları soruyu cevaplamaya yetmiyor. Son haftalarda, özellikle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin öne çıkması ise yeni bir tartışmanın kapısı araladı. Kılıçdaroğlu’nun “Benimle misiniz” diyerek meydan okuması da yeni aşama oldu.

Bu çıkış;

1-) Kılıçdaroğlu kendi adaylığı için geri dönüşsüz bir adım attı. Güçlü yorum bu.

2-) Partisine yönelik, kendisi dahil seçeceği bir adaya karşı itirazları bitirmek istedi. Bu çağrıyı Cumhurbaşkanı adayının bir CHP’li olacağı varsayımıyla yaptı. Birinciye kıyasla zayıf yorum da bu.

Bu noktada, İyi Parti Lideri Meral Akşener’in önceki akşam Habertürk’te yaptığı açıklamalar “altılı masa”nın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa, iktidara terkettiği sahneye geri döndü 05 Aralık 2022 | 1.369 Okunma Soğan lobisinden üç harflilere 03 Aralık 2022 | 1.225 Okunma Altılı Masa’nın anayasa metni ne söylüyor? 01 Aralık 2022 | 540 Okunma Altılı Masa’nın da Erdoğan gibi bir hakkı var 28 Kasım 2022 | 953 Okunma Sıfır politika 26 Kasım 2022 | 494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar