Siyaset kahvesinde…

İzmir Bornova’da siyasetin nabzının attığı yerlerin başında Erzene Mahallesi’ndeki Bayarlar Kahvesi gelir. Burada metrekareye 4-5 siyaset stratejisi düşer.Dün öğleden sonra uğradığım kahvede doğal...

İzmir Bornova’da siyasetin nabzının attığı yerlerin başında Erzene Mahallesi’ndeki Bayarlar Kahvesi gelir. Burada metrekareye 4-5 siyaset stratejisi düşer.
Dün öğleden sonra uğradığım kahvede doğal olarak siyasi tartışmaların ortasına düştüm. 8-10 kişilik bir çember oluştu. Belli ki gelişmeleri adım adım izliyorlar. 
Hemen tümü Erdoğan’ın yeniden siyaset kurucusu haline gelmesinden rahatsız. Bu ortak görüş dile getirildikten sonra niçin bu noktaya gelindiği sorusu ortaya atıldı. 
Bir ses, “Baykal görüşünce oldu” deyince hemen karşılık geldi: 
“İyi de. HDP de görüştü… Celal Doğan gitmiş… Bahçeli’nin de bilgisi dahilinde birMHP’linin de görüştüğü söyleniyor… AKP dahil bütün partiler Erdoğan’a mesafe koyacaktı… Ona, sen anayasa sınırları içinde kal diyecekti. Çünkü seçmen parlamenter sistem dedi…” 
Kahvedeki herkesin Erdoğan için görüşü şu: 
“Huylu huyundan vazgeçmez. Erdoğan’ın hükümet işini ağırdan almasının tek nedeni kendi ağırlığının olabildiğince yükseleceği bir ortam yaratmak istemesidir…” 
Kahve erken seçim havasına da uzak değil… Bundan sonra AKP’nin kaybedeceği bir süreç olur görüşü hâkim. Ancak Erdoğan’ın kafasındaki tilkilere de pay bırakıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP’nin dayanakları çökerken... 03 Aralık 2020 | 1.030 Okunma İran’ın ‘acem’ilikleri! 02 Aralık 2020 | 1.501 Okunma Katar’ı su yönetimine ortak etmek! 01 Aralık 2020 | 924 Okunma Bu Katar’ın lokomotifi ABD’dir! 29 Kasım 2020 | 1.848 Okunma Seçim istemek yetmez! 26 Kasım 2020 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar