ÇOK OKUNAN YAZARLAR

TÜGVA Genç Yönetici Okulu büyüyor

Toplumların ayakta kalabilmelerinin en önemli unsurlarından biri yetişmiş insan kaynağıdır şüphesiz .

Mustafa Alpay
Mustafa Alpay Milat Gazetesi
13 Mart 2018 | 94

Toplumların ayakta kalabilmelerinin en önemli unsurlarından biri yetişmiş insan kaynağıdır şüphesiz. Geleceğe umutla bakabilmek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu her alanda insan yetiştirmek ülkemize karşı en önemli görevlerimizden bir tanesidir. Kalkınmanın sürdürülebilir olması için geriden gelen kuşakların devraldıkları görevleri daha ileriye götürebilecek kapasitede olmaları gerekir. Büyüklerimiz “kendi yerine kendisinden daha iyi birini yetiştirmeyen haindir” diyerek insan yetiştirmenin önemine işaret etmişlerdir.

Sivil toplum kuruluşlarımız bu konuda üzerine düşeni yapmalılar. Özellikle gençlik kuruluşları kilit önem arz eden liyakatli gençleri yetiştirme noktasında çalışmalar yaparlarsa ülkemize en güzel şekilde hizmet etmiş olurlar. Bizim her alanda devraldığı bayrağı en yükseğe çıkarabilecek şekilde donanımlı, milli ve manevi değerlere haiz gençlere ihtiyacımız var.

***

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) bahsettiğimiz konuda ki eksikleri  tespit ederek çalışmalara başlamıştı. TÜGVA Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hayata geçirilen "Genç Yönetici Okulu" projesinin ilki İstanbul da yapılmış ve ilk mezunlarını vermişti.

Genç Yönetici Okulu geleceğin gençlerini milli ve manevi değerlere haiz, adil, maddi ve manevi kalkınmanın önemini benimsemiş ve iş hayatının rekabetçi koşullarına karşı koyabilecek şekilde yetiştirmeyi amaç edinen Türkiye Gençlik Vakfı Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü tarafından geliştirilen ve hizmete sunulan bir proje.

Genç Yönetici Okuluna hali hazırda iş hayatının içerisinde olan yada üniversite son sınıfta okuyan öğrenciler başvurabiliyorlar.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER