'Ya kabul et ya da sil' tavrına tepki büyüyor! WhatsApp'tan kaçış hızlandı

WhatsApp’ın ‘onay dayatması’yla karşı karşıya kalan Türkiye’deki kullanıcılar, hemen alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Telegram ve Signal ile yerli Bip ve Dedi uygulamaları en çok indirilenler arasında yer aldı.

WhatsApp’ın ‘onay dayatması’yla karşı karşıya kalan Türkiye’deki kullanıcılar, hemen alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Telegram ve Signal ile yerli Bip ve Dedi uygulamaları en çok indirilenler arasında yer aldı. Sosyal medyada ‘#WhatsAppSiliyoruz’ etiketiyle yapılan paylaşımlar da bir günde 100 bini aştı.

Yıllardır dile getirilen yerli yazılımın önemi, ABD’li sosyal iletişim platformu WhatsApp’ın son hamlesiyle iyice anlaşılmış oldu. Uygulamayı indirirken verdiğimiz tüm kişisel bilgiler sayesinde attığımız her adımı takip eden WhatsApp, bu bilgileri Facebook ile resmi olarak da paylaşmak için kullanıcılara sözleşme dayatması yaptı. 4 Ocak’ta yayınladığı duyurusunda “Ya 8 Şubat’a kadar sözleşmeyi imzalarsınız ya da WhatsApp kullanamazsınız” diyerek aslında ‘ileride kimse bize bu yüzden dava açamaz’ demek istedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karantinada stresi alan uygulamalar 16 Ocak 2021 | 42 Okunma VİCDANsız vurgun! 14 Ocak 2021 | 126 Okunma WhatsApp dayatmasına soruşturma 12 Ocak 2021 | 111 Okunma 'Ya kabul et ya da sil' tavrına tepki büyüyor! WhatsApp'tan kaçış hızlandı 11 Ocak 2021 | 1.039 Okunma 2.000 liranın altındaki en iyi 10 telefon 09 Ocak 2021 | 989 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar