Biz kimin aracının deposunu dolduruyoruz

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel bu hafta 'Biz kimin aracının deposunu dolduruyoruz' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Bir süredir Sayıştay raporlarını okuyorum. Normal bir gözle bakınca raporlarda eskilere nazaran pek bir şey yok. Eskiden olsa en ufak usulsüzlükler, kayda geçmeyen alacaklar, muhasebeleştirilmeyen ödemeler bir bir açıklanırdı.

Artık bunların hiçbiri yok. Ama ben gördüklerimi, satır aralarında kalanları aktarmaya devam etmek istiyorum.

Kendi şirketinden dezenfektan alan bakandan bu yana sicili en çok sorgulanan Ticaret Bakanlığı’nı anlatayım.

İlgili olanlar bilir, Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB’ye ait özel bir şirket arasında gümrük kapılarının yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yaptırılması/ modernize edilmesi amacıyla geçmiş yıllarda bir sözleşme imzalandı.

Buna göre şirket tarafından işletilen gümrük kapılarından sözleşme süresince elde edilecek kantar gelirinin yüzde 25’inin onarım, donanım ve sarf malzemelerinin alınması için bakanlık ile imzalanan bir protokolle şirkete bırakılmasına karar verildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolandırıcıların yeni yöntemi: Hesap kiralama 02 Aralık 2023 | 1.013 Okunma Karapara işinde soruşturma derinleşiyor 28 Kasım 2023 | 1.445 Okunma Ali Koç ve çevresi iddialara yanıt verdi 26 Kasım 2023 | 610 Okunma Şike teklif eden, bahis oynayan futbolcular 25 Kasım 2023 | 565 Okunma Tuzlaspor’u araştırırken Galatasaray kongre üyesini buldum 21 Kasım 2023 | 905 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar