İyi ve kötü arasında: İnsan daha zekiye boyun mu eğecek

İyi ve kötü arasında: İnsan daha zekiye boyun mu eğecek

Dünyada yapay zekâ (YZ) üzerinde kıyamet kopuyor, biz ise genellikle seyrediyoruz. Bu alanda üretici değiliz, her zamanki gibi bilim ve teknolojinin uç noktalarındaki araştırmalarla ilgilenmeyiz, bakarız ve bekleriz, uygulamaya yönelik elimize bir şeyler geçsin (telefon gibi mesela) biz de parasını verip kullanalım.

Yapay zekâ konusu, yeni versiyonu açıklanan ChatGPT-4o gibi genel bilgi kumkuması olan ayrıca bilgi aktarmakla yetinmeyip tüm problemlerinize ve sorunlarınıza aktif yanıtlar da veren bir sohbet robotuyla sınırlı değil. Bilimin ve tıbbın tematik alanlarında çok uzmanlaşmış ve insan yeteneklerinin katbekat üzerine çıkarak insanoğlunun zor konuları anlamasına yardımcı olan yapay zekâ programları da var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zirve: Gerçekçi ol imkânsızı iste 13 Haziran 2024 | 1.567 Okunma Zengin ülkeler sağa, yoksullar sola mı? 11 Haziran 2024 | 1.449 Okunma Bilim insanından iyi siyasetçi-başkan olur mu? 10 Haziran 2024 | 1.418 Okunma Politik sırat köprüsü, RTE ile dans 09 Haziran 2024 | 194 Okunma Siz gelin, aman oğlunuz gelmesin 27 Mayıs 2024 | 1.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar